Cavaliada Poznań 2017: podsumowanie sobota 2 grudnia

VIDEO: Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady podsumuje dzisiejsze starty – zachęcamy do obejrzenia i udostępniania.  

Adam Grzegorzewski najszybszy w Poznaniu!

Adam Grzegorzewski na wałachu OKARINO zajął pierwsze miejsce w konkursie szybkości w Poznaniu. Dziewiętnastoletni jeździec okazał się najlepszy spośród 33 zawodników z całego świata. Drugi był Łotysz Kristaps Neretnieks na koniu CAMERLANE, a trzeci Portugalczyk Rodrigo Giesteira Almeida na ISOLDE VD HEFFINCK. Konkurs SPEED & MUSIC był rozgrywany o nagrodę KGHM Polska Miedź, pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem medialnym Radia Eska.

Niemiec, Włoch i Czeszka na podium w finale średniej rundy

Holger Wulschner na dziesięcioletniej klaczy ZUCKERSUESS D’ARGILLA wygrał finałowy konkurs średniej rundy zaliczany do FEI Longines Ranking.

Drugi był Włoch Michael Cristofoletti na siwej klaczy DEBALIA, a trzecia Zuzana Zelinkova z Czech na klaczy LARIMA. W konkursie wzięło udział 48 zawodników, ale czterech z nich go nie ukończyło. Pokonywali przeszkody o wysokości 145 cm. Konkurs odbył się o nagrodę firmy ADAMUS Equestrian, pod patronatem Wprost.

Czternastolatka wygrywa konkurs małej rundy!

Juniorka Aleksandra Kierznowska na ogierze DIOR V zwyciężyła w sobotnim konkursie małej rundy podczas Cavaliady w Poznaniu. Pokonała 56 doświadczonych zawodników. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się Niemiec Thomas Brandt (49 lat) na klaczy ETAHGRAVIN oraz Adam Grzegorzewski (19 lat) na klaczy TORPEDO DES FORETS. Konkurs był rozgrywany o nagrodę firmy AKLAV, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni. Zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 135 cm.

Piotr Mazurek najlepszy w powożeniu

Piotr Mazurek zdobył pierwsze miejsce w poznańskiej edycji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami, wygrywając oba cavaliadowe konkursy zręczności powożenia z elementami maratonowymi. Zawodnik powoził czterokonnym zaprzęgiem złożonym z koni Jaśminy, Blizarda, Inwencji i Pelopa. Konkurs rozgrywany był o nagrodę KIA Delik, pod patronatem Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego.

Czempionat koni w skokach luzem

W tym roku podczas Cavaliady Polski Związek Hodowców Koni przygotował widowisko, którego do tej pory poznańska publiczność nie oglądała – Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem! W sobotę, 2 grudnia od godziny 12.00 wszyscy chętni mogli obejrzeć stawkę wyselekcjonowanych młodych koni. Na Arenie B zbudowany został specjalny korytarz, w którym konie pokonywały przeszkody bez udziału jeźdźców. Po ocenie komisyjnej poznaliśmy najlepsze konie w dwóch kategoriach wiekowych: koni 2-letnich i 3-letnich. Być może za parę lat zobaczymy je ponownie na Cavaliadzie podczas sportowych zmagań w konkursach skokowych.

Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu

Parajeździectwo to sportowa jazda konna osób niepełnosprawnych, obejmująca następujące dyscypliny jeździeckie: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, rajdy, powożenie. Jeden z odłamów parajeździectwa – paraujeżdżenie jest obecnie konkurencją paraolimpijską. Tradycyjne, jak co roku, podczas CAVALIADY w Poznaniu został rozegrany Halowy Puchar Polski w tej dyscyplinie.

Po dwóch dniach zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce – Monika Bartyś na koniu Caspar

II miejsce – Mariusz Woszczek na koniu Ingria

III miejsce – Maciej Bigaj na koniu Grojec R

Dzieci znowu dały z siebie wszystko

Przy ogromnym dopingu publiczności został rozegrany pierwszy Cavaliadowy konkurs dla dzieci o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. Cavaliada Future jest rozegrana w dwóch kategoriach: mini – zawodnicy urodzeni w roku 2006 i później na kucach o wzroście do 130 cm oraz midi – zawodnicy urodzeni w roku 2006 i później na kucach o wzroście do 148 cm. Niższe kuce pokonują przeszkody o wysokości 70 cm, wyższe o wysokości 85 cm.

Zwycięzcy w kategorii MINI:

  • Wiktoria Ryciak KLAUSINKA
  • Kinga Kozber FRANKENHOEH’S MYLORD
  • Natalia Głowacz SZAMAN

Zwycięzcy w  kategorii MIDI:

  • Zuzanna Prymek ARAGANO
  • Marcelina Jackowiak BARKAROLA
  • Natalia Czarnak CZANDRA

Konkurs specjalny – sztafetę w ramach CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol zwyciężył team, w którego skład weszły dwie młode zawodniczki Natalia Głowacz i Marta Konarska oraz doświadczony wkkwista Paweł Warszawski. Na kolejnych miejscach znalazła się drużyna prowadzona przez Mściwoja Kieconia oraz damski, bardzo młody skład pod wodzą Aleksandry Kierznowskiej.

Shopping Cart
Scroll to Top