425 000 zł w puli nagród Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2020

Po raz kolejny podczas Festiwalu w konkursach międzynarodowych do wygrania będzie pula nagród finansowych w łącznej wysokości 425 000 zł, co od trzech lat lokuje Festiwal wśród dziesięciu najwyżej dotowanych imprez WKKW na świecie – jako jedyne zawody organizowane w Polsce. Festiwal Jeździecki Baborówko 2020 odbędzie się w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko w dniach od 21 do 24 maja.

Podczas Festiwalu ponownie rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S oraz konkurs CCIYH2*-S dla młodych koni. Mniej doświadczone pary będą mogły wystartować w zawodach regionalnych.

Co ważne – najwyższa klasa zawodów na poziomie CCI4*-L będzie ostatnią szansą na zdobycie indywidualnego minimum do startu w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Z tej szansy będą mogły skorzystać pary z państw, które mają już kwalifikacje do IO. W próbie terenowej tego konkursu pary będą miały do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans ok. 6000 m, w czasie którego wykonać będą musiały ok. 40 skoków.

Najwyżej dotowanym konkursem w Baborówku będzie klasa CCI4*-S, w której zwycięzca zainkasuje 100 000 PLN.

Festiwal Jeździecki Baborówko w dniach od 21 do 24 maja 2020 r. odbędzie się według klasycznego formatu – w czwartek i piątek rozegrane zostaną próby ujeżdżenia, w sobotę – próby terenowe, a niedziela to skoki przez przeszkody oraz ceremonie dekoracji zwycięzców.

Tradycyjnie w sobotę i niedzielę podczas Festiwalu organizatorzy przygotowują także jeździeckie pokazy, stoiska z akcesoriami i sprzętem jeździeckim, kiermasz produktów regionalnych oraz atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Więcej informacji www.festiwal.baborowko.pl.

Shopping Cart
Scroll to Top