Mariusz Kleniuk zwycięża w Pucharze Polski WKKW w kategorii seniorów

Dekoracja_PP_WKKW_Senior_w__BHSS_2016__fot._Weronika_Zab_ocka_-_equi.photo.JPGPuchar Polski WKKW rozgrywany był w ramach dziewięciu eliminacji w ciągu całego sezonu otwartego. Zmagania w ramach pięciu kategorii zakończył finał podczas Baborówko Horse Sale Show 2016.

Po dziewięciu eliminacjach Pucharu Polski WKKW szansę na wygraną w kategorii seniorów mieli Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko), którzy zajmowali ex aequo pierwsze miejsce oraz Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), który przed finałem był trzeci z jednym punktem straty do liderów.

Znakomita jazda tego ostatniego na Winonie w sobotniej próbie terenowej oraz dobry przejazd w próbie skoków przez przeszkody z jedną zrzutką dały mu prowadzenie w klasyfikacji końcowej i to Mariusz Kleniuk został zwycięzcą Pucharu Polski WKKW 2016 w kategorii seniorów. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski, a trzecie – Paweł Spisak.

Finałem kategorii seniorów był konkurs CIC2*, w którym zwyciężył Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór) na klaczy Libertina. Drugie miejsce wywalczył Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) startujący na koniu Winona, a na miejscu trzecim reprezentant Niemiec Andreas Dibowski dosiadający konia FRH Coridda.

Dekoracja_PP_WKKW_Junior_w_M_odszych__BHSS_2016__fot._kaskal.jpgMa_gorzata_Cybulska__zwyci__czyni_PP_WKKW_Junior_w__BHSS_2016__fot._kaskal.jpgW kategorii juniorów przed finałem prowadziła Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), która podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 tylko potwierdziła swoją znakomitą w tym sezonie startowym formę i to ona zdobyła złoty medal Pucharu Polski WKKW juniorów. Drugie miejsce należy do Julii Ślązak (BPK), a trzecie – Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków).

Konkurs CIC1* wygrał reprezentant Czech Jaroslav Hatla dosiadający konia Ballymurphy Mark. Drugie miejsce wywalczył Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na klaczy Lucinda ex Ani 4, a na miejscu trzecim zawody zakończyła Daria Kobiernik (ZKJ Przylep Lotnisko) startująca na Ideal Girl.

W kategorii juniorów młodszych przed finałem podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 prowadziła Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków) i to ona po trzech dniach wywalczyła złoty medal Pucharu Polski WKKW juniorów młodszych. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Agata Żur (UKJ Karmen Niekłonice), a trzecie – Urszula Milewska (KKJK).

Dekoracja_PP_WKKW_Amator_w__BHSS_2016__fot._kaskal.jpgKonkurs krajowy CNC L wyłonił natomiast zwycięzców Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików i amatorów. W tej pierwszej kategorii najlepszy był Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański), drugie miejsce zajęła Julia Ślązak (BPK), a trzecie – Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko). W kategorii amatorów pierwsze miejsce zajęła Anna Sobańska (SJ Baborówko), drugie miejsce należało do Joanny Laszuk (KJ Jaroszówka), a trzecie – do Eweliny Żołny (KJ Facimiech).

Puchar Polski WKKW rozgrywany był także w kategorii klubowej. Po dziewięciu eliminacjach w ciągu całego sezonu oraz finale podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 najlepszy okazał się klub JKS Dako Galant Skibno. Drugie miejsce należało do ZKS Drzonków, a trzecie do gospodarzy, czyli SJ Baborówko.

Wczoraj podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 odbyła się pierwsza w Baborówku aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Celem tej nowej inicjatywy jest umożliwienie sprzedawcom prezentacji koni, a kupującym – ich porównania w podobnych warunkach i w jednym czasie.

„Jesteśmy zadowoleni, że pierwsza w Baborówku aukcja koni sportowych cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego. Baborówko Horse Sale Show to nowe przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz zawodów i aukcji w Polsce, a już dziś zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia w dniach 29.09-01.10.2017 – mówi Henryk Święcicki jr, organizator Baborówko Horse Sale Show 2016.

Foto: Katarzyna Lichnowska

Zobacz wyniki:

L
CIC1
CIC2

Zobacz rankingi końcowe:

Seniorzy

Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy
Kluby


Trzy gwiazdki dla Niemców

DSC_5557.jpgPonad 230 koni, 160 zawodników z 12 państw, 7 konkursów, około 15 kilometrów trasy krosu, 2 tony lodu, 30 ton słomy i siana dla koni. To statystyka 9. edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, która była jednocześnie eliminacją do Pucharu Polski WKKW.

Mimo zmiany daty festiwalu, który do tej pory odbywał się w trzeci weekend lipca, w podpoznańskim Baborówku padł rekord zgłoszonych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że Festiwal Jeździecki Baborówko na stałe zagości w kalendarzach najlepszych zawodników z Polski i zagranicy.

Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2016 - CIC3*, rozgrywany o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze dostarczył publiczności nie lada emocji. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto go wygra. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Maja Kozian-Fleck na niezwykle zwinnej klaczy Saviola 3. Drugi był Andreas Dibowski (GER) - trener naszej kadry narodowej, a trzeci Paweł Spisak, dosiadający wyhodowanego w Polsce Banderasa. Dla niewtajemniczonych – Paweł Spisak jest obecnie na pierwszym miejscu na liście rezerwowej zbliżających się igrzysk olimpijskich w Rio.

Rundę honorową konkursu CIC2* sponsorowanym przez firmę Steico poprowadził Andreas Dibowski. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli Polacy: Michał Knapp (II m-ce) oraz Marta Dziak-Gierlicz (III m-ce). W długich dwóch gwiazdkach o nagrodę firmy Concordia, wygrała Szwedka Isabella Lidbrandt. Drugi był Miroslav Prihoda Jr z Czech, a trzecia rodaczka zwyciężczyni konkursu Alexandra Jura.

Konkurs CIC1*, którego sponsorem była firma Wechta, a patronem Międzynarodowe Targi Poznańskie, wygrał Jaroslav Hatla z Czech. Jedną długą gwiazdkę, konkurs rozgrywany o nagrodę firmy Informermed zwyciężyła Julia Elzanowska reprezentującej barwy organizatora zawodów.

Miłośnicy WKKW powinni zarezerwować sobie także pierwszy weekend października. W tym terminie w Baborówku rozegrane zostaną kolejne zawody.

Foto: Katarzyna Lichnowska

Komplet wyników dostępny jest na stronie organizatora.


Niemcy prowadzą w trzech gwiazdkach

_DSC0761.jpgDzisiaj przez kros w Baborówku przegalopowało ponad 230 koni. Po raz kolejny trzygwiazdkowa trasa Festiwalu Jeździeckiego Baborówko okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy zawodnicy bardzo chwalą zadania postawione przez gospodarza toru.

Po próbie krosu, w najtrudniejszym konkursie tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, prowadzi reprezentantka Niemiec Maja Kozian-Fleck na Saviola 3 (49,8 p.k.). Drugi jest Andreas Dibowski startujący na Its Me xx (52,00 p.k.), trzeci Paweł Spisak na Banderasie (52,30 p.k). Jutro przed zawodnikami ostateczna próba, która wyłoni zwycięzcę.

W CIC2* nadal prowadzi Andreas Dibowski na FRH Corrida z łącznym wynikiem 44,8 punktów karnych. Druga jest Marta Dziak-Gierlicz na Ekologu (53,5 p.k.), a tuż za nią Michał Knap na Bob the Builder (53.8p.k). W długich dwóch gwiazdkach dominują reprezentanci Szwecji, zajmując pierwsze i trzecie miejsce. W konkursie prowadzi Isabella Lidbrandt i Mowits (40,5 pk.), drugi jest Czech Miroslav Prihoda Jr startujący na Eagle Eye (51,7 p.k.), a trzecia młodziutka Alexandra Jura, dosiadająca Apollo Gammelgarden (53,8 p.k.).

Miroslav Prihoda Jr świetnie pojechał także w CIC1* i po próbie terenowej objął prowadzenie (44,0 p.k.). Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów naszego kraju: Jana Kamińskiego (Senior, 44,1 p.k.) i Ksawerego Śnieguckiego (Shy Boy, 46,5 p.k.). W CCI1* najlepszy jest Christoffer Forsberg dosiadający Quinn (44,0 p.k.). Druga jest startująca w barwach organizatora festiwalu Julia Elzanowska na swoim nowym koniu Lucky Comeback (45,0 p.k.). Na trzecim miejscu jest Nadine Marzahl z Niemiec na Lightstream (51,5 p.k.).

Dzisiaj poznaliśmy także zwycięzców konkursów krajowych rozgrywanych tradycyjnie w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W klasie CNCL o nagrodę Carr Day Martin i Banku Spółdzielczego Duszniki wygrała, prowadząca od samego początku, Madeleine Brugman z Holandii na koniu Capitol H-I-M (43,6 punktów karnych). W klasie CNCP sponsorowanym przez firmę Thule i Canter Club wygrał z łącznym wynikiem 45,3 punktów karnych reprezentant Czech Jaroslav Hatla, startujący na Ballymurphy Mark.

Foto: Katarzyna Lichnowska


Festiwal Jeździecki Baborówko 2016 wystartował!

_DSC8977.jpgZa nami pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Od ósmej rano równolegle na trzech czworobokach rozgrywane były próby ujeżdżenia wszystkich klas. Zawodnicy startujący w ramach konkursów ogólnopolskich mają także za sobą próbę skoków przez przeszkody. Jutro najciekawsza część zawodów – próba terenowa.

Po próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3*, rozgrywanym o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze, prowadzi Felix Vogg ze Szwajcarii na koniu Onfire z wynikiem 69,91% z czworoboku. Drugie miejsce należy do reprezentantki Niemiec Marii Kohnecke startującej na Let’s Dance (69,71%). Na trzecim miejscu jest para z Finlandii Sanna Siltakorpi (FIN) i Lucky Accord (68,56%).

Z Polaków najlepiej pojechał Paweł Spisak na Banderasie. Zajmuje obecnie dziewiąte miejsce ze stratą 4,8 punktu karnego do lidera konkursu.

W dwóch krótkich gwiazdkach (CIC2*), zresztą podobnie jak rok temu, najlepiej na czworoboku został oceniony reprezentant Niemiec Andreas Dibowski startujący na klaczy FRH Eskardia (72,29%). Drugi jest Christoffer Forsberg ze Szwecji dosiadający Hippo’s Sapporo (72,19%). Dla niezorientowanych Andreas Dibowskiod zeszłego roku pełni funkcję trenera kadry narodowej Polski w WKKW. Trzeci wynik (68,34%) należy do stuprocentowo polskiej pary: Marty Dziak-Gierlicz i Ekologa wyhodowanego w SK Janów Podlaski.

_DSC9046.jpgW dwóch długich gwiazdkach prowadzi Szwedka Isabella Lidbrandt na Mowitsie z fenomenalnym wynikiem 75,10%. Druga jest Polka Anna Łopato reprezentująca ZKS Drzonków, dosiadająca Drako (66,15%). Na trzecim miejscu po próbie ujeżdżenia jest reprezentant Czech Miroslav Prihoda Jr startujący na Eagle Eye (65,52%).

Pierwsze miejsce po próbie ujeżdżenia w CIC1* zajął Jaroslav Hatla z Czech startujący na Reenmore Alife (72,16%), drugie Paweł Spisak na Dolarze (71,13%), trzecie Miroslav Prihoda Jr dosiadający Ferreolus Lat (70,69%).

CCI1* po próbie ujeżdżenia zdecydowanie należy do naszych juniorów. W pierwszej trójce jest Weronika Laskowska dosiadająca Etosa (71,13%) i Julia Elzanowska startująca na swoim nowym koniu Lucky Comeback (70,00%). Drugie miejsce należy do doświadczonego zawodnika ze Szwecji Christoffera Forsberga (70,68%).

Foto: Katarzyna Lichnowska

Zobacz wyniki


Baborówko - listy startowe

Jutro tj. 27.05 rozpoczyna się Festiwal Jeździecki Baborówko. To już 9. edycja tego wydarzenia. Mimo zmiany daty (do tej pory Festiwal odbywał się w lipcu), chętnych do startu w Baborówko nie zabrakło. W sumie zobaczymy ponad 230 par z 12 państw z całej Europy.

Jutrzejsza próba ujeżdżenia rozegrana zostanie aż na trzech czworobokach równocześnie.

Zobacz listy startowe


Mapy tras krosu w Baborówku

W dn. 26.05 o godz. 18:00 odbędzie się oficjalne otwarcie tras kros wszystkich klas.

Zobacz mapy:
CCI1
CCI2
CIC1
CIC2
CIC3
CNCL
CNCP


Kolejne punkty do rankingu

ksawery_snieguciki.jpgW dniach 13-15 maja na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III eliminację Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC*.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* zwyciężył Ksawery Śniegucki (JKS Jaroszówka) na klaczy Kharisma, zawodnik zajął również trzecie miejsce na koniu Shy Boy, drugie miejsce w konkursie wywalczył Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) na koniu Tanger. W konkursie klasy P wygrał Paweł Warszawski ( SJ Baborówko) na klaczy Lucinda ex Ani 4, w klasie L ponownie pierwsze i trzecie miejsce zajął Ksawery Śniegucki ( JKS Jaroszówka), natomiast drugie Paweł Warszawski. W klasie LL pierwsze miejsce wywalczył Artur Społowicz, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli odpowiednio młodzicy: Gabriela Kozłowska (Fer Więckowice) i Krzysztof Podraza (JKS Dako-Galant).

Po trzech eliminacjach Pucharu Polski WKKW w rankingu w kategorii seniorów nie nastąpiły duże zmiany, na czele znajduje się Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), drugi jest Jerzy Krukowski (KJ Rakowiec Kwidzyń), a trzeci Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno). W grupie juniorów, mimo nieobecności w Racocie liderem pozostała Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), drugie miejsce zajmuję Julia Elzanowska (SJ Baborówko), a na trzecie miejsce przesunęła się Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra). W kategorii juniorów młodszych prowadzi Pauline Wieczorek ( LKS Dragon Nowelice), a w kategorii młodzików zdecydowanym liderem jest Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański), natomiast w kategorii amator prowadzi Anna Sobańska (SJ Baborówko). Na prowadzeniu w kategorii klubowej niezmiennie Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, przed SKJ Beckersport i SKJ Sopot. Cieszy dobra frekwencja podczas kolejnych eliminacji Pucharu Polskie WKKW, od początku sezonu sklasyfikowanych zostało już ponad 140 par.

Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu zawodnicy będą mieli podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja 2016. Zapraszamy w ostatni weekend maja do Baborówka, na listach zgłoszeń znajduje się ponad 220 par!

Foto: Katarzyna Lichnowska

Zobacz wyniki:
Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy
Kluby


Pucharowe rozgrywki przenoszą się do Racotu

W najbliższy weekend od 13 do 15 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 4 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P oraz CNC*. Do zawodów zgłoszono prawie 120 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Paweł Warszawski (SJ Baborówko), Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) i Jacek Gałczyński (Racocki KJ) zajmujący czołowe lokaty w kategorii seniorów.

W zawodach wystartuję również liderka w kategorii junior młodszy Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka oraz w kategorii amator Anna Sobańska z SJ Baborówko.

W Racocie o punkty będzie walczyć spora grupa zawodników, którzy do tej pory nie startowała natomiast część zawodników ma przerwę w startach dlatego po tej eliminacji może się pojawić duża ilość zmian w czołówce Pucharu Polski WKKW.

W piątek zawodnicy będą uczestniczyć w próbie ujeżdżenia, w sobotę rywalizacja przeniesie się na kros, a w niedziele zobaczymy zmagania zawodników na parkurze.

Zapraszamy do spędzenia majowego weekendu w pięknym otoczeniu Stadniny Koni Racot.

Zgłoszenia


Bez mian na prowadzeniu

W miniony weekend, w dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Sopocie odbyła się II eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w bardzo dobrze obsadzonych trzech konkursach międzynarodowych (CIC3*,CIC2* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L).

W kategorii seniorów na prowadzeniu pozostaje Kamil Rajnert z SCSJ Coval Biały Bór, który ponownie wygrał konkurs CIC2* tym razem na klaczy Libertina, na drugie miejsce awansował Jerzy Krukowski z KJ Rakowiec Kwidzyn, który był najwyżej sklasyfikowany Polakiem w konkursie CIC3*, a miejsce trzecie utrzymała Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno, zawodnik zajął drugie miejsce w konkursie CIC** na koniu Banderas.

Liderem w kategorii juniorów pozostaje Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, która tym razem wystartowała w konkursie CIC2* na koniu Chenaro 2, na drugie miejsce wysunęła się Julia Elzanowska z SJ Baborówko, która została sklasyfikowana najwyżej wśród juniorów w konkursie CIC1*, a na miejsce trzecie spadł Marcel Dul z KJ Jaroszówka.

W kategoriach juniorzy młodsi i młodzicy prowadzenie utrzymali, Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka oraz Diego Pieniaszek z KJ Stado Starogard Gdański.

W kategorii amator pod nieobecność Pauliny Polonis na prowadzenie wysunęła się Anna Sobańska z SJ Baborówko. Cieszy co raz większa popularność tej kategorii, jest to doskonała okazją do rozwoju konkurencji WKKW wśród szerokiej grupy dorosłych zawodników, dla których sport i jeździectwo to hobby.

W rankingu klubowym na czele pozostaje SJ Baborówko dla których tym razem punkty zdobywali Paweł Warszawki oraz Jan Mossakowski w kategorii Seniorów, Julia Elzanowska wśród Juniorów i Anna Sobańska w kategorii Amatorów.

Rywalizacja Pucharu Polski w WKKW przenosi się do Wielkopolski, już za dwa tygodnie na zawodach krajowych zawodnicy będą zdobywać punkty w Racocie, a następnie podczas Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku.

Zobacz wyniki:
Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy
Kluby

 


 

Kolejny etap Pucharu Polski WKKW

W najbliższy weekend od 29 kwietnia do 1 maja na terenie Hipodromu Sopot odbędzie się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 3 konkursach międzynarodowych –CCI3*, CIC2* i CIC1* oraz w 2 konkursach krajowych – CNC P, CNC L. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono ponad 230 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Niemiec, Estonii, Holandii, Szwecji, Belgi i Szwajcarii. Wspaniała infrastruktura sopockiego hipodromu oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że w zawodach tych co roku startują najlepsi jeźdźcy z całej Europy. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Linda Algotsson, Merel Blom czy niekwestionowana gwiazda światowego WKKW Australijczyk Andrew Hoy.

Szczególnie ciekawie zapowiada się pucharowa rywalizacja wśród seniorów, do zawodów zgłosiła się czołówka rankingu po I Eliminacji - Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), Paweł Warszawski (SJ Baborówko), a dodatkowo dołączy do nich Artur Społowicz (KJ Jaroszówka), który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski WKKW.

Zacięta rywalizacja toczy się również wśród klubów, na czele po zawodach w Jaroszówce znajduję się SJ Baborówko dla którego w I Eliminacji punkty zdobyło aż 4 zawodników. Na miejscu drugim znajduje się KJ Facimiech, a na miejscu trzecim LKJ Hippologia Strzegom.

Zapraszamy na piękny majowy weekend do Sopotu.

Zgłoszenia


Puchar Polski WKKW po pierwszej eliminacji

W weekend podczas międzynarodowych i krajowych zawodów na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2016. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach zawodów WKKW od LL do CIC2*.

W kategorii seniorów pierwszym liderem został Kamil Rajnert z SCSJ Coval-Biały Bór, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów CIC2* na koniu Lassban Radovix - oraz w konkursie CIC* na koniu Libertina. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Mariusz Kleniuk reprezentujący klub LKJ Hippologia Strzegom, który zajął 2 m-ce w konkursie CIC2* (jako jedyny nie przekroczył normy czasu w próbie terenowej), a trzecią lokatę zajmuje Paweł Spisak z JKS Dako-Galant Skibno.

W kategorii juniorów prowadzi Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, która na koniu Chenaro 2 zajęła drugie miejsce w konkursie CIC*, drugą lokatę zajmuje reprezentant gospodarzy Marcel Dul, natomiast na trzeciej pozycji znajduje się Julia Elzanowska, która wystartowała na nowym koniu Lucky Comeback z SJ Baborówko.

Liderem w kategorii juniorów młodszych (14-15 lat) jest Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka), a w grupie młodzików (11-13 lat) Karolina Ślązak, natomiast w kategorii amatorów (osoby powyżej 18. roku życia, którym w karierze jeździeckiej nie została przyznana II klasa sportowa WKKW i nigdy nie startowali w konkursie wyższym niż CNC P) pierwszą liderką w tym sezonie została Paulina Polonis.

Druga eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie w dniach 29.04-01.05 na terenie Hipodromu Sopot. Zapraszamy na majówkę do Sopotu!

Zobacz wyniki:
Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy


Start pucharowego cyklu

W dniach 15-17 kwietnia 2016 r. na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz - Jaroszówka odbędą się pierwsze w tym sezonie międzynarodowe zawody WKKW, które będą pierwszą eliminacją Pucharu Polski WKKW.

Do zawodów zgłoszono niespełna 170 koni, a swój udział w inauguracyjnych zawodach Pucharu Polski WKKW potwierdzili seniorzy z czołówki Rankingu PZJ za rok 2015. W Jaroszówce wśród seniorów zobaczymy zatem m.in. Pawła Spisaka, który w zawodach CIC2* wystartuje na koniach Admirał i Strona II, a w zawodach CIC1* - na koniach Boba Fett i Hearts Desire. Paweł Warszawski do startu w CIC2* zabrał Fuksję i Huzara, a do startu w zawodach CIC1* - Frontierę. Mariusz Kleniuk wystartuje w randze CIC2* na trzech koniach: Jusis, Loretta i Winona. Wśród juniorów zobaczymy medalistki Pucharu Polski z ubiegłego roku – Gabrielę Klimkowicz na Majorze oraz Małgorzatę Cybulską z Chenaro 2 i Sir Scotty.

Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach:
• amatorzy – zawodnicy powyżej 18 lat, którzy dotychczas nie zdobyli II klasy sportowej
• młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat
• juniorzy młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
• juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat
• seniorzy – zawodnicy powyżej 18 lat

Podczas I eliminacji w Jaroszówce zawodnicy rywalizować będą o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL). W piątek (15.04) rozegrana zostanie próba ujeżdżenia klasy LL oraz klasy L dla zawodników powyżej 18. roku życia, natomiast w sobotę (16.04) odbędzie się ujeżdżenie w ramach pozostałych konkursów oraz skoki przez przeszkody. W niedzielę (17.04) zawodnicy wystartują w próbie terenowej kończącej zawody w Jaroszówce.

Kolejna eliminacja PP WKKW odbędzie się w Sopocie w dniach 29.04 - 01.05.2016 r. Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszeń. Wszystkim zawodnikom życzymy udanych startów!


logo_PPWKKW_RGB.jpg

Puchar Polski WKKW w nowej odsłonie!

Już za trzy tygodnie, podczas pierwszych międzynarodowych zawodów WKKW w sezonie 2016, które odbędą się w Jaroszówce w dniach od 16 do 17 kwietnia, odbędzie się inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 9 Eliminacji oraz Finału, który w tym roku rozegrany zostanie w Baborówku w dniach od 30 września do 2 października.

Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 5 kategoriach:
• amatorzy – zawodnicy powyżej 18 lat, którzy dotychczas nie zdobyli II klasy sportowej
• młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 latpawel_spisak.jpg
• juniorzy młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
• juniorzy – w wieku 16-18 lat
• seniorzy – powyżej 18 lat

Dość zasadnicze zmiany nastąpiły natomiast w regulaminie pucharowych rozgrywek. Od tego roku jeźdźcy zdobywać będą punkty do rankingu za dany konkurs według pozycji zajętej wśród zawodników własnej kategorii, a nie według miejsca w klasyfikacji ogólnej konkursu. Organizator Pucharu Polski WKKW zapowiadał tę zmianę już pod koniec ubiegłego sezonu, aby dać szansę na zdobycie rankingowych punktów większej grupie zawodników, szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych. W poprzednich sezonach zdarzało się, że najlepsi Polscy zawodnicy rywalizujący na młodych koniach w niższych konkursach pozbawiali zawodników z kategorii amatorów, młodzików i juniorów młodszych punktów do rankingu. Od tego sezonu junior młodszy, który zajmie najwyższą pozycję spośród wszystkich rywalizujących w danym konkursie zawodników do 15 lat zdobędzie komplet punktów, nawet w sytuacji gdy nie zdobędzie pierwszego miejsca w klasyfikacji ogólnej konkursu.

podium_juniorzy2.jpgpodium_seniorzy.jpgZmianie uległ również system wyłaniania zwycięzcy klasyfikacji klubowej Pucharu Polski WKKW. Do tej pory do końcowej klasyfikacji zaliczano wynik najlepszego zawodnika z każdej pucharowej kategorii reprezentującego dany klub. Od tego roku liczone będą 4 najlepsze wyniki punktowe zawodników jednego klubu, bez względu na kategorię, w której dany zawodnik rywalizuje, z zastrzeżeniem, że klub będzie uwzględniany w końcowej klasyfikacji, jeżeli w jego barwach punkty zdobędą zawodnicy z minimum 2 kategorii.

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywać będą punkty do rankingu podczas wszystkich eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ w Finale zdobyte punkty mnożone będą przez współczynnik 1,5. To kolejna regulaminowa zmiana, ponieważ do tej pory wynik finału mnożony był razy 2. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z eliminacji oraz wynik finału.

Zapraszamy do zapoznania się ze zmienionym regulaminem oraz terminarzem Pucharu Polski WKKW i zachęcamy do śledzenia tych emocjonujących rozgrywek w sezonie 2016.

Foto: Katarzyna Lichnowska

Zapisz