Puchar Polski WKKW 2015 zakończony

W pierwszy weekend października najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali na Hipodromu Sopot w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu.

W najtrudniejszej kategorii - seniorów zwyciężył Paweł Spisak, reprezentujący JKS Dako Galant Skibno, który wygrywając na klaczy Strona II w konkursie CIC2* przypieczętował swoją dominację w tym sezonie. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął srebrny medalista Mistrzostw Polski seniorów Mariusz Kleniuk. Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant KJ Jaroszówka – Artur Społoiwcz. Zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon, ufundowane przez głównego sponsora cyklu firmę X-horse, wyłącznego przedstawiciela marki Equipe w Polsce.

W grupie juniorów złoty medal Pucharu Polski WKKW 2014 zdobyła zawodniczka KJ Facimiech – Gabriela Klimkowicz, miejsce drugie zajęła Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, a miejsce trzecie Marcel Dul, reprezentującay barwy KJ Jaroszówka.

W kategorii juniorów młodszych (zawodnicy w wieku 14-15 lat) zwyciężyła Aleksandra Stańska z KJ PonySport. Miejsce drugie zajęła Julia Bisewska z AKJ Trójmiasto, a brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Aurelia Drywa z JKS Dako Galant Skibno.

W kategorii młodzików, w której rywalizowali zawodnicy w wieku 11-13 lat wygrała Pauline Wieczorek, reprezentująca barwy LKS Dragona Nowielice, miejsce drugie zajęła Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom, a miejsce trzecie Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka.

W rozgrywanej po raz pierwszy w tym roku kategorii Amatorów złoty medal zdobyła Jagoda Turczyńska z KJ Facimiech, miejsce drugie wywalczyła Anna Sobańska reprezentująca SJ Baborówko, a miejsce trzecie Piotr Tauba z SCSJ Coval Biały Bór.

Oprócz 5 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężył Klub Jeździecki Jaroszówka, miejsce drugie JKS Dako Galant Skibno, a miejsce trzecie LKJ Hippologia Strzegom. Pozycje 4-5 ex aequo przypadło klubom – KJ Facimiech i SJ Baborówko

Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku a rok co raz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 186 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 72 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 7 Eliminacji w całej Polsce - Sopot, Jaroszówka, Racot, Strzegom, Baborówko, Facimiech oraz zawodów finałowych, które odbyły się w Sopocie.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy

Kluby


Pierwsze CIC3* w Baborówku wygrywa Sandra Auffarth

Zakończył się Festiwal Jeździecki Baborowko 2015, podczas którego po raz pierwszy rozegrany został konkurs „trzech gwiazdek”. Debiut można uznać za niezwykle udany. Bez wątpienia Baborowko wpisze się na stałe do kalendarzy najlepszych zawodników WKKW na świecie. Podczas tegorocznej edycji rozegrany został także finał Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW.

Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 wygrała Sandra Auffarth na Ispo, prowadząca w konkursie od samego początku. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 45,50 punktów karnych. Drugie i trzecie miejsce także należy do reprezentantek Niemiec: Mariny Kohncke na Let’s Dance 73 i Nadine Marzahl, startującej na Valentine 18.

W pierwszej dziesiątce uplasował się reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski na Huzarze. To najwyżej sklasyfikowany zawodnik tego konkursu.

Próba skoków CIC2* była niezwykle emocjonująca i do samego końca trzymała wszystkich w niepewności. To właśnie cały urok Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Każdy test może przynieść zmiany w klasyfikacji. Tak właśnie było w tym przypadku. Dwa błędy na przeszkodach kosztowały Pawła Spisaka startującego na klaczy Strona II, utratę pozycji lidera. Miejsca ustąpił niemieckiej zawodniczce Beeke Jankowski dosiadającej należącego do niej Luciusa 2. Na trzecie miejsce (z ósmej pozycji, bo błędach rywali, awansował Łukasz Kaźmierczak na Branco.

Po raz kolejny Festiwal Jeździecki Baborówko wyłonił Mistrza Polski Juniorów w WKKW. W tym roku złoty medal wywalczyła Franziska Gillmaier na Dornice 2, reprezentująca barwy LKJ Hipologia Strzegom. Srebro zdobyła Wiktoria Knap na Rinusie (ZKS Drzonków), a brąz Gabriela Klimkowicz na Majorze z KJ Facimiech. Prowadząca po próbie ujeżdżenia i crossie Małgorzata Cybulska po skokach niestety spadła na szóstą pozycję.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w WKKW. W kategorii kuców złoty medal wywalczyła Joanna Banatkiewicz z JKS Dako Galant Skibno, startująca na klaczy Intuicja. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 46,10 punktów karnych. Srebro przypadło Aleksandrze Stańskiej z KJ Pony Sport (46,20 p.k.). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kostarczyk reprezentująca barwy Paczółtowice Equestrian Center.

W kategorii dużych koni tytuł mistrza wywalczyła Zuzanna Januszewska dosiadająca Wróżbity II z wrocławskiego KJ Partynice (45,20 punktów karnych). Srebrny medal zdobyła Aurelia Drywa startująca w barwach JKS Dako Galant Skibno (49,30 p.k.). Brąz przypadł Helenie Zagala na Contendro Lady z SKJ Beckersport Raszyn.


Mistrzyni Świata w Baborówku!

FJB.jpgPodczas tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wystartuje blisko 150 zawodników z 10 państw z całego świata. Zobaczymy jeźdźców między innymi z Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Litwy, Holandii i Szwecji. W sumie zgłoszonych zostało blisko 300 koni. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy przyjęli 230 par.

Niekwestionowaną gwiazda 10 edycji zawodów WKKW w Baborówku będzie Sandra Auffarth - Mistrzyni Świata i 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich. To niezwykle utalentowana zawodniczka. Mimo młodego wieku, dotrzymuje kroku najlepszym zawodnikom WKKW na świecie, co najlepiej udowodniła zdobywając indywidualnie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 3 lat. Wychowała się na w rodzinnej stadninie, gdzie jeździła od najmłodszych lat. Początkowo Sandra chciała się poświecić tylko skokom przez przeszkody. Pomysłowi sprzeciwiła się mama, która była zdania, że Sandra powinna się rozwijać także ujeżdżeniowo. Do Baborówka przyjedzie aż z trzema końmi, miedzy innymi z Ipso, na którym wcześniej startował Benjamin Winter. Zobaczymy ją w najtrudniejszym konkursie Festiwalu – CIC3* na Ipso oraz Thalia L'Amaurial oraz w konkursie CIC1* na Viamant du Matz.

Swój przyjazd do Baborówka potwierdzili wszyscy najlepsi polscy wkkw-iści, którzy będą walczyć o punkty rankingu olimpijskiego, dające im szanse na udziału w przyszłorocznych Igrzyskach. Na listach startowych nie zabraknie aktualnego Mistrza Polski Kamila Rajnerta, Pawła Spisaka i Paweła Warszawskiego.

Podczas Festiwalu rozegrany zostanie także Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. W ramach zawodów Polacy walczyć będą we wszystkich klasach o punkty do Rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.

 

Program Festiwalu:

Piątek 17 lipca 2015:

8.00 – 19.00 – Ujeżdżenie

Sobota 18 lipca 2015:

8.00 – 18.00 – Cross, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci

Niedziela 19 lipca 2015:

9.30 – 17.00 – Skoki, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci, ceremonie zwycięzców, wręczenie medali Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów WKKW

Zapraszamy na Festiwal Jeździecki Baborówko 2015!

Lista zgłoszeń


Festiwal Jeździecki już w start-boksie

Zaczynamy wielkie odliczanie. Już tylko niespełna miesiąc pozostał do kolejnej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Od 17 do 19 lipca 2015 w podpoznańskim Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w WKKW. W tym roku ranga zawodów została zwiększona do 3 gwiazdek. Swój przyjazd do Baborówka zapowiedzieli zawodnicy ze światowej czołówki i najlepsi polscy wkkw-isci, którzy będą walczyć o punkty rankingu olimpijskiego, dające im szanse na udziału w przyszłorocznych igrzyskach. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Andreas Dibowski (Niemcy), Christoffer Forsberg (Szwecja), Yoshiaki Oiwa (Japonia) czy aktualny mistrz Polski Kamil Rajnert oraz Paweł Spisak i Paweł Warszawski. Podczas Festiwalu rozegrany zostanie także finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. W ramach zawodów Polacy walczyć będą we wszystkich klasach o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.

Każda edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wiąże się z przebudową krosu. W tym roku, z uwagi na zwiększenie rangi zawodów do trzech gwiazdek, pojawią się zupełnie nowe przeszkody i kombinacje. Ponadto ciekawostką jest to, że podczas tegorocznej edycji zupełnie odwrócono kierunek trasy krosu. W sumie przygotowanych zostanie 6 tras o różnym stopniu trudności.

Zawodom tradycyjnie towarzyszyć będzie bogaty program pokazów. Organizatorzy przygotowują również miasteczko dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli fajnie spędzić czas i specjalne strefy na trasie krosu dla widzów, gdzie będzie można usiąść albo rozłożyć koc i z bliska oglądać przejazdy zawodników.

Program Festiwalu:

Piątek 17 lipca:

8.00 – 19.00 – ujeżdżenie

Sobota 18 lipca:

8.00 – 18.00 – kros, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci

Niedziela 19 lipca:

9.30 – 17.00 – skoki, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci, ceremonie zwycięzców, wręczenie medali Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów WKKW

Zapraszamy na Festiwal Jeździecki Baborówko 2015!


Festiwal Jeździecki Baborówko za 2 miesiące!

IMG_5929_copy_male.jpgNiespełna dwa miesiące pozostały do jednych z największych zawodów WKKW w Polsce. W dniach od 17 do 19 lipca 2015 na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW zawodnicy rywalizować będą w konkursie CIC1*J, który wyłoni Mistrza Polski Juniorów oraz w konkursach CIC1*, CIC2* i CIC3*. To właśnie konkurs na poziomie CIC3* będzie rozgrywany po raz pierwszy w historii tej imprezy Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW. Zawodnicy walczyć będą również o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku. System zgłoszeń online na stronie www.festiwal.baborowko.pl zostanie uruchomiony 3 czerwca, a termin zgłoszeń mija 3 lipca 2015 r. Zapraszamy do zapoznania się propozycjami zawodów.

Propozycje


Trzech liderów po Racocie

W dniach 15-17.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III eliminację Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC*.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* zwyciężył Paweł Spisak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na Admirale. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na ogierze Huzar. Dzięki temu zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w rankingu PP WKKW w kategorii seniorów razem z Arturem Społowiczem (KJ Jaroszówka), który zajął trzecie miejsce w konkursie na Rozmarynie, oraz Aleksą Karlińską (LKS Stragona Strzegom).

Konkurs klasy CNC P wygrał ponownie Paweł Spisak tym razem na klaczy Hearts Desire, w konkursie CNC L miejsce pierwsze zajęła Natalia Klebba na klaczy Oktawa, a w CNC LL Katarzyna Kokowska na klaczy Amber Lady.

Po trzech eliminacjach Pucharu Polski WKKW na czele rankingu w kategorii seniorów doszło do bardzo rzadko spotykanej sytuacji, ponieważ pozycję lidera ex aequo zajmują: Aleksa Karlińska, Paweł Warszawski oraz Artur Społowicz, czwarty jest Kamil Rajnert, a piąty Paweł Spisak. W grupie juniorów liderem pozostała Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), na miejscu drugim znajduje się Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra), a na trzecim Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot. W kategorii juniorów młodszych pierwsze miejsce zajmują ex aequo Gabriela Klimkowicz (KJ Facimiech) oraz Aleksandra Stańska (KJ PonySport), a trzecie miejsce reprezentantka KJ Facimiech Aleksandra Kaczmarczyk, a w kategorii młodzików (11-13 lat) liderem jest Oliwia Paździora (LKS Stragona Strzegom). Liderem nowej kategorii – amatorów – została Jagoda Turczyńska (KJ Facimiech).

Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu będą mieli zawodnicy z kategorii juniorów młodszych i młodzików podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a IV eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się podczas międzynarodowych zawodów WKKW – Strzegom Horse Trials, które odbędą się w dniach od 25 do 28 czerwca 2015.

Poniżej aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW

Rankingi:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Amatorzy

Wyniki końcowe


Kolejna eliminacja - Racot

W najbliższy weekend (16-17 maja) na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 4 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P oraz CNC*. Do zawodów zgłoszono ponad 150 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Aleksa Karlińska, Paweł Warszawski i Artur Społowicz zajmujący czołowe lokaty w kategorii seniorów.

Zaskoczeniem może być start reprezentantów Polski Pawła Warszawskiego i Artura Społowicza na podstawowych koniach w konkursie CNC1*, ale jest to kolejny etap w przygotowaniach do startu na poziomie CCI3* w węgierskim Dunakeszi, gdzie zawodnicy powalczą o kwalifikację do tegorocznych mistrzostw Europy i punkty do rankingu olimpijskiego. W zawodach wezmą również udział liderki kategorii juniorów: Wiktoria Knap i młodzików: Oliwia Paździora, a także znajdująca się na czele rankingu amatorów - Anna Sobańska. Ponadto w Racocie wystartuje wielu zawodników w niższych kategoriach wiekowych – juniorów młodszych (14-15 lat) oraz młodzików (11-13 lat), dla których te zawody będą szansą na zdobycie pierwszych punktów do rankingu.

Poniżej prezentujemy listy zgłoszonych zawodników

Zapraszamy na zawody do Racotu!

Lista zgłoszeniowa


Puchar w Jaroszówce

W ostatni weekend, w dniach od 10 do 12 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się II eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Do zawodów zgłoszono niespełna 200 koni, co było kolejnym rekordem frekwencji organizatora zawodów w Jaroszówce. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL).

Liderem w kategorii seniorów po II eliminacjach została Aleksa Karlińska reprezentująca barwy LKS Stragona Strzegom. Trzeba przyznać, że prowadzenie tej zawodniczki jest dość niespodziewane, nie zajęła ona bowiem wysokiego miejsca w najtrudniejszym konkursie zawodów w Jaroszówce (CIC2*), a wygrała konkurs CNC P. Wynika to z faktu, że Regulamin Pucharu Polski zakłada, że do końcowej klasyfikacji zaliczane będą 3 najlepsze wyniki z eliminacji oraz wynik finału, a Aleksa Karlińska jako jedna z niewielu zawodników z czołówki rankingu wystartowała w obu rozegranych dotąd Eliminacjach. Na drugim miejscu ex aequo znajdują się Artur Społowicz (zwycięzca I eliminacji w Strzegomiu) i Kamil Rajnert, który w Jaroszówce na koniu Lassban Radovix zwyciężył w konkursie CIC2*. Bardzo cieszy powrót do wysokiej formy tej pary po dość długiej przerwie w zeszłym sezonie. Na miejscu czwartym ex aequo sklasyfikowani zostali Mariusz Kleniuk z LKJ Hippologia Strzegom – 2 miejsce w CIC2* w Jaroszówce i Paweł Warszawski z SJ Baborówko. Do pierwszej dziesiątki rankingu (m-ce 11) zbliża się ubiegłoroczny brązowy medalista Pucharu Polski WKKW Paweł Spisak, który na nowym koniu (Admirał) zwyciężył w konkursie CIC1*.

W kategorii Juniorów na prowadzenie w tabeli, pod nieobecność liderki po I Eliminacji, wyszła Wiktoria Knap reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 8 miejsce w konkursie CIC1*, drugie miejsce zajmuje Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra), a miejsce trzecie reprezentantka SKJ Sopot – Małgorzata Cybulska. Pozycję lidera w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) utrzymała Gabriela Klimkowicz z KJ Facimiech, która od początku sezonu rywalizuje na poziomie jednej gwiazdki, ale w Jaroszówce zajęła dość odległe 29 miejsce.

Co raz większą popularnością cieszy się debiutująca w tym roku, w ramach rozgrywek Pucharu Polski WKKW, kategoria Amatorów. Po II Eliminacjach sklasyfikowano 11 zawodników, a liderką pozostała Anna Sobańska z SJ Baborówko, która zwyciężyła w konkursie CNC L podczas I eliminacji w Strzegomiu. Kategoria Amatorów jest doskonałą okazją do rozwoju konkurencji WKKW wśród szerokiej grupy dorosłych zawodników, dla których sport i jeździectwo to hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu. Organizatorzy mają nadzieję, że wraz z rozwojem sezonu co raz więcej zawodników będzie startować w tej kategorii, a walka o medale Pucharu Polski WKKW będzie dla nich dobrym zabawą, ale także spełnieniem jeździeckich marzeń.

Puchar Polski WKKW przenosi się do Wielkopolski, a III eliminacja odbędzie się na ternie gościnnej Stadniny Koni Racot w dniach od 15 do 17 maja.

Poniżej prezentujemy pełne rankingi Pucharu Polski WKKW oraz zapraszamy na oficjalną stronę: www.ppwkkw.pl

Rankingi:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy Młodsi
Młodzicy
Amatorzy

Wyniki końcowe

 


II eliminacja Pucharu Polski WKKW - Jaroszówka

Przed nami II eliminacja Pucharu Polski WKKW 2015, która odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia, ramach międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 2 konkursach międzynarodowych – CIC2* i CIC1* oraz w 3 konkursach krajowych – CNC P, CNC L i CNC LL. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono rekordową ilość niespełna 200 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Austrii, Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Rosji i Węgier.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja Pucharu Polski WKKW w grupie Seniorów, najlepsi polscy jeźdźcy rywalizować będą w konkursie CIC2*, a wśród nich m.in. Mistrz Polski 2014 i ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Kamil Rajnert, a także medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski – Jerzy Krukowski i Mariusz Kleniuk. W konkursie na poziomie 2 gwiazdek wystartują również Jan Kamiński i Jacek Gałczyński, którzy z zeszłym sezonie zajęli odpowiednio miejsca 4 i 5 w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW Seniorów. W kategorii juniorów pod nieobecność liderki Anny Bortnik, szanse na objęcie prowadzenia ma Wiktoria Knap z ZKS Drzonków.

Zapraszamy w najbliższy weekend do Jaroszówki!

Poniżej prezentujemy listy zgłoszeń.

Lista zgłoszeń


Społowicz liderem Pucharu Polski WKKW

W ostatni weekend, w dn. 27-29 marca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie k. Strzegomia odbyła się I eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach krajowych zawodów WKKW od LL do CNC2*.

W kategorii Seniorów liderem został Artur Społowicz z KJ Jaroszówka, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów - CNC2*. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski, reprezentujący od tego sezonu SJ Baborówko, który zajął 2. i 3. m-ce w konkursie CNC2*, a trzecie miejsce zajmuje reprezentantka gospodarzy (LKS Stragona Strzegom) – Julia Kornaszewska, która zdobyła 48 punktów za zajęcie 2. miejsca w konkursie CNC1*.

W kategorii Juniorów prowadzi Anna Bortnik reprezentująca barwy KJ Aromer, która zajęła 8. miejsce w konkursie CNC1*, drugie miejsce zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie Mateusz Sarnecki (LKS Białka).

Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) została Gabriela Klimkowicz (KJ Facimiech), a w grupie Młodzików (11-13 lat) Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom.

W tym sezonie Organizatorzy Pucharu Polski WKKW wprowadzili nową kategorię – Amatorów. W tej grupie sklasyfikowane zostały osoby powyżej 18 roku życia, którym w karierze jeździeckiej nie została przyznana II klasa sportowa WKKW (nie spełnili wymogów otrzymania II klasy sportowej WKKW) i nigdy nie startowali w konkursie wyższym niż CNC P. Pierwszą liderką kategorii Amatorów została Anna Sobańska z SJ Baborówko, która zajęła 2 miejsce w konkursie CNC L.

Druga eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie w na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka podczas krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW.

Poniżej prezentujemy pełne rankingi Pucharu Polski WKKW oraz zapraszamy na oficjalną stronę: www.ppwkkw.pl

Rankingi:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy Młodsi
Młodzicy
Amatorzy


Czas na Puchar Polski WKKW 2015!

logo_PPWKKW_RGB.jpgJuż za niespełna miesiąc, podczas pierwszych Krajowych zawodów WKKW w sezonie 2015, które odbędą się w Strzegomiu w dniach od 27 do 29 marca, odbędzie się inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 7 eliminacji oraz finału, który w tym roku rozegrany zostanie w Sopocie w dniach od 2 do 4 października.

Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 4 kategoriach wiekowych:
* młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat
* juniorzy młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
* juniorzy – w wieku 16-18 lat
* seniorzy – powyżej 18 lat.

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywać będą punkty do rankingu podczas wszystkich eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ w Finale zawodnicy mogą otrzymać podwójną ilość punktów. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z eliminacji oraz wynik finału.

Prezentujemy terminarz rozgrywek Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015.

Terminarz