Puchar Polski WKKW 2014 zakończony!

logo_PPWKKW_RGB.jpgW pierwszy weekend września najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali na terenie Stadniny Koni Racot w finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu.

W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii - seniorów zwyciężył Kamil Rajnert, reprezentujący SCSJ Coval Biały Bór, który zwyciężając na Lassban Radovix w konkursie CNC2* przypieczętował swoją dominację w tym sezonie. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Warszawski z WKJ Gabon Walewice, który miejsce na podium zachował dzięki trzeciemu miejscu w konkursie finałowym, które zdobył na Filerze. Na trzecim stopniu podium stanął trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski Seniorów Paweł Spisak. Zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon, ufundowane przez głównego sponsora cyklu firmę X-horse, wyłącznego przedstawiciela marki Equipe w Polsce.

W grupie juniorów złoty medal Pucharu Polski WKKW 2014 zdobyła zawodniczka KJ Jaroszówka – Sylwia Kupczyk, który w konkursie finałowym CNC1* zajęła 4 miejsce. Miejsce drugie zajęła brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Anna Łopato z ZKS Drzonków, a miejsce trzecie Zuzanna Burkert, reprezentująca barwy SJ Baborówko. Zuzia zdobyła brązowy medal Pucharu Polski WKKW na wałachu Lublin, który startem w Finale zakończył długą, pełną sukcesów karierę w sporcie jeździeckim.

W kategorii juniorów młodszych (zawodnicy w wieku 14-15 lat) zwyciężyła zdecydowana faworytka tej grupy wiekowej – Wiktoria Knap z ZKS Drzonków, która w tym sezonie zdobyła już złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Januszewska z KJ Partynice, która zwyciężyła w konkursie finałowym - CNC P. Brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Gabriela Klimkowicz z KJ Facimiech Wielkie Drogi. Zarówno w kategorii juniorów, jak i juniorów młodszych zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Beckersport.

W kategorii młodzików, w której rywalizowali zawodnicy w wieku 11-13 lat wygrała Hanna Pogodzińska reprezentująca barwy UKS AJ Poświętne, miejsce drugie zajęła zwyciężczyni konkursu finałowego Hanna Strjewska z JKS Dako Galant Skibno, a miejsceJulia Gillmaier, a miejsce trzecie Michalina Prowotorow, również z UKS AJ Poświętne. Najlepsi młodzicy otrzymali kamizelki bezpieczeństwa ufundowane przez sklep jeździecki ridersi.pl.

Oprócz 4 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężył Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, na drugim miejscu znalazł się Jeździecki Klub Sportowy Dako Galant Skibno, a na miejscu trzecim Ludowy Klub Sportowy Stragona Strzegom.

Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku a rok co raz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 168 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 98 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 6 Eliminacji w całej Polsce - Sopot, Jaroszówka, Racot, Strzegom, Baborówko, oraz zawodów finałowych, które odbyły się na terenie Stadniny Koni Racot. Regulamin Pucharu pozwala w ramach jednej kategorii wiekowej walczyć zarówno najlepszym jeźdźcom, reprezentantom kraju zajmującym się WKKW wyczynowo, jak i amatorom, dla których uprawianie jeździectwa jest zabawą i pomysłem na hobby. Zawodnicy zdobywają punkty, przez co są sklasyfikowani w rankingu, w ramach wszystkich konkursów, które rozgrywane są podczas danej eliminacji od CNC LL do CIC/CCI***. Jednak zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mogą zapewnić sobie tylko Ci zawodnicy, którzy wystartowali podczas Finału w konkursie odpowiednim dla swojej grupy wiekowej - seniorzy - CNC**, juniorzy - CNC*, juniorzy młodsi w CNC P, a młodzicy w CNC L.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.

Klasyfikacja finałowa:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy
Kluby
 


Finał Pucharu Polski WKKW

plakat_final_ppwkkw_2014.jpgJuż w najbliższy weekend na hipodromie Stadniny Koni Racot rozegrany zostanie finał Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy w 4 kategoriach wiekowych walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu rozgrywek składającego się z 6 eliminacji oraz finału, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 września właśnie w Racocie.

W najtrudniejszej grupie wiekowej - kategorii seniorów, zawodnicy wystartują w konkursie CNC**, juniorzy rywalizować będą w konkursie CNC*, juniorzy młodsi (14-15 lat) na poziomie CNC P, a młodzicy (11-13 lat) w konkursie CNC L. Dodatkowo wyłonieni zostaną zwycięzcy w klasyfikacji klubowej, w której punktować będzie co najmniej dwóch zawodników reprezentujących jeden klub w minimum dwóch kategoriach wiekowych.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie seniorów, swój udział potwierdził aktualny lider tej kategorii, Kamil Rajnert (195 pkt) oraz sklasyfikowany na drugim miejscu Paweł Warszawski (177 pkt.), który do konkursu dwóch gwiazdek zgłosił silną stawkę 3 koni. Do walki o zwycięstwo w kategorii seniorów włączą się zapewne zajmujący czołowe lokaty Jan Kamiński, Mariusz Kleniuk i Paweł Spisak, tym bardziej, że zwycięzca Finału zdobędzie 120 punktów (podwójna pula). W tej kategorii oprócz premii finansowych, nagrodą główną dla zwycięzcy będzie uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon. E-Carbon to przykład połączenia doskonałości włoskiego rzemiosła i cennych osiągnięć nowoczesnej technologii. Siodła Equipe E- Carbon przesuwają dotychczas istniejące granice w jeździectwie. Innowacyjny pomysł, materiał i technologia produkcji, w połączeniu z możliwością indywidualnego dopasowania, gwarantują idealną pozycję i wygodę dla jeźdźca. Niezbędne pomiary oraz testy zostaną dokonane podczas indywidualnego spotkania z przedstawicielem X-Horse, wyłącznego przedstawiciela Equipe w Polsce. W kategorii juniorów i juniorów młodszych, pierwszych pięciu zawodników w klasyfikacji końcowej otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Beckersport, a zwycięzcy w grupie młodzików otrzymają natomiast nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep jeździecki ridersi.pl.

Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa do kibicowania podczas Finału Pucharu Polski WKKW!


Ostatnia eliminacja przed finałem

W miniony weekend, w Sopocie odbyła się VI eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w ramach międzynarodowych zawodów w WKKW oraz Mistrzostw Polski Seniorów i Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie.

Mistrzem Polski Seniorów został Kamil Rajnert dosiadający konia Jak Chef i tym samym umocnił się na pozycji lidera Pucharu Polski. Srebro wywalczył Jerzy Krukowski, a brąz Mariusz Kleniuk. W kategorii Młodych Jeźdźców doskonałą formę zaprezentowali Joanna Skibińska i Janek Mossakowski. Asia wygrywając konkurs CIC**, zdobyła złoty medal MPMJ, zaś Janek uplasował się na miejscu 2 i wywalczył medal srebrny. Świetna postawa w/w zawodników podczas sopockich zawodów sprawiła, iż walka o zwycięstwo w PP Seniorów będzie trwała do ostatniego przejazdu podczas Finału w Racocie.

Udany debiut Sylwii Kupczyk w konkursie CIC** pozwolił na zmianę lidera w kategorii juniorów. Jednak na ostateczne rozstrzygnięcia, w tej grupie wiekowej, na pewno musimy poczekać do zawodów finałowych, gdyż różnice pomiędzy zawodnikami zajmującymi czołowe lokaty są bardzo małe.

W kategoriach Juniorów Młodszych i Młodzików wydaję się, że mamy zdecydowanych faworytów do zdobycia tytułów mistrzowskich. W grupach tych prowadzą dwie bardzo doświadczone zawodniczki, które podczas eliminacji zdobyły dużą przewagę nad pozostałymi jeźdźcami. Przed finałem liderkami w tych kategoriach pozostają Wiktoria Knap – Juniorzy Młodsi i Hanna Pogodzińska – Młodzicy.

Ostatnie lata pokazały, iż zawody finałowe potrafią przynosić niespodziewane rozwiązania. Pamiętajmy, że podczas finału zawodnicy otrzymują podwójną liczbę punktów za zajęte miejsca, co daje realne szanse na zwycięstwo wszystkim jeźdźcom zajmującym czołowe lokaty.

Weekend 5-7 września warto zapamiętać i wybrać się do Stadniny Koni Racot, która w tym roku jest gospodarzem finału Pucharu Polski. Tam zapadną ostateczne rozstrzygnięcia i tam będziemy mieli okazję oglądać najlepszych polskich wkkw-istów walczących o medale PP WKKW we wszystkich kategoriach wiekowych. Już dziś zapraszamy do Racotu!

Poniżej aktualny Ranking Pucharu Polski WKKW

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy


Aktualny ranking Pucharu Polski WKKW

V eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach krajowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC*, CIC** i CCI**, a w konkursie CIC* jednocześnie walczono o tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Na prowadzeniu w grupie seniorów pozostał Kamil Rajnert, który zwyciężając w konkursie CCI** zdobył 60 punktów do rankingu. Na drugim miejscu ze stratą 8 punktów do lidera znajduje się Paweł Warszawski, który podczas eliminacji w Baborówku nie startował. Trzecią pozycję ex aequo zajmują Paweł Spisak oraz Jan Kamiński, który na Seniorze zajął 2. miejsce w konkursie CIC**. Sytuacja w tej kategorii wiekowej staje się coraz bardziej zacięta, różnice między zawodnikami w pierwszej dziesiątce pozwalają zachować szanse na końcowe zwycięstwo wszystkim zawodnikom z czołówki.

W kategorii juniorów, liderem została Zuzanna Burkert, która zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, drugą pozycję ex aequo zajmuje Sylwia Kupczyk oraz brązowa medalistka mistrzostw – Anna Łopato. W kategorii juniorów młodszych na prowadzeniu umocniła się Wiktoria Knap, która na Orsku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów, natomiast na drugie miejsce wysunęła się Julia Elzanowska (srebrny medal w MPJ).

Wszystkich zawodników i sympatyków Pucharu Polski WKKW zapraszamy na VI eliminację do Sopotu, która odbędzie się w dniach 08-10.08.2014.

Zobacz aktualne rankingi:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy

 

 


 

Trzy dni prawdziwego sportu

"Prawdziwy sport” - tak mówi się w środowisku jeździeckim o Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, najtrudniejszej dyscyplinie jeździeckiej. Za nami siódma edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - międzynarodowych zawodów w WKKW, które dostarczyły polskim widzom nie tylko niezapomnianych emocji, ale i powód do dumy, kiedy to podczas dekoracji najtrudniejszego konkursu, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Przez trzy dni na hipodromie w Baborówku rywalizowało ponad 200 par z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentowali zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką - Lindą Algotsson.

W Baborówku wystartowała także cała czołówka polskiego WKKW, między innymi Jerzy Krukowski (aktualny mcccistrz Polski), Paweł Spisak i Kamil Rajnert, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów (CCI2* - tzw. dwie długie gwiazdki).

W CIC2* pierwsze miejsce obronił reprezentant Niemiec Nikolai Aldinger. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Polacy: Jan Kamiński i wspomniany już wcześniej Jerzy Krukowski.

„Jedna gwiazdka” (CIC1*) także należała do Niemców. Konkurs wygrała Beeke Jankowski. Tuż za nią Linda Algotsson i Wiliam Nilsson Frye ze Szwecji.

Tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckie w Baborówku towarzyszyły również Mistrzostwa Polski Juniorów. Podium zdominowały zawodniczki. Złoto wywalczyła Wiktora Knap z ZKS Drzonków, srebro Julia Elzanowska, a brąz Anna Łopato.

Tych z Państwa, którzy nie mogli spędzić weekendu z nami, gorąco zachęcamy do obejrzenia retransmisji na antenie Telewizji Polskiej:
• 22.07.2014 - wtorek, TVP Regionalna (zasięg ogólnopolski): 14:30 i 23:10
• 24.07.2014 – czwartek, TVP Sport (zasięg ogólnopolski): 14:30
• 25.07.2014 – piątek, TVP Sport (zasięg ogólnopolski): 19:15
• 27.07.2014 – niedziela, TVP Poznań: 17:40

Zobacz wyniki końcowe:

CCI2
CIC1
CIC2
MPJ


W CCI2* prowadzi Kamil Rajnert

Dzisiaj poznamy nazwiska zwycięzców wszystkich międzynarodowych konkursów rozgrywanych podczas VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W najtrudniejszym konkursie turnieju – CCI2*, po dwóch próbach (ujeżdżenie i cross) prowadzi Kamil Rajnert. W pozostałych konkursach liderami są reprezentanci Niemiec.

Wczoraj odbyła się próba crossu wszystkich klas. Zakończyły się także konkursy rozgrywane w formule ogólnopolskiej.

W grupie L(A) wygrał Marcin Pakulski na Chino z łącznym wynikiem 47 punktów karnych. W grupie B pozycję lidera obroniła Agnieszka Kopka startująca na Chili Peper z łącznym wynikiem po trzech próbach: 40,90 punktów karnych.

Zwycięzcą konkursu P został Kamil Rajnert startujący na 5-letniej Libertinie. Po trzech próbach uzyskał wynik 41,10 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Paweł Spisak ze stratą 1,3 punktu karnego do lidera. Trzeci był Włodzimierz Rudasz.

W „jednej gwiazdce” (CIC1*) po crossie prowadzi reprezentantka Niemiec o polskobrzmiącym nazwisku – Beeke Jankowski, dosiadający ogiera Loucius 2. Tuż za nim, z różnicą zaledwie 0,20 punktu karnego po dwóch próbach (49,80), jest Linda Algotsson ze Szwecji. Trzecie miejsce zajmuje Jan Kamiński, który awansował po wczorajszej próbie terenowej aż o 6 pozycji.

W CIC2* jak na razie niekwestionowanym liderem jest Nicolai Aldinger z Niemiec, zajmujący pierwszą i trzecią pozycję po crossie. Na drugim miejscu jest młody zawodnik - Jan Kamiński, startujący na Seniorze polskiej hodowli.

W CCI2*, z łącznym wynikiem po dwóch próbach 51,90 punktów karnych, prowadzi brązowy medalista Mistrzostw Polski 2013 Kamil Rajnert na koniu Jak Chef. Drugie i trzecie miejsce należy do reprezentantów Szwecji: Williama Nilsson Frye (52,50 pkt karnych) oraz Eriki Sjostrom (56,50 pkt karnych).

Dzisiaj ostatni test dla zawodników startujących w konkursach międzynarodowych – próba skoków przez przeszkody.


Festiwal Jeździecki Baborówko trwa

Za nami pierwszy dzień VII edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Wczoraj odbyły się próby ujeżdżenia wszystkich klas oraz próba skoków w klasie L i P. Dzisiaj czas na najtrudniejszą, a zarazem najciekawszy test – cross.

Na tegorocznym Festiwalu Jeździeckim Baborówko startuje ponad 200 par: z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentują zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką Lindą Algotsson. W Baborówku startuje także cała czołówka polskiego WKKW, między innymi aktualna mistrzowska trójka: Jerzy Krukowski, Łukasz Kaźmierczak i Kamil Rajnert.

W klasie L po dwóch próbach prowadzą panie - Aleksandra Śliwińska na Sonecie w grupie L(A) i Agnieszka Kopka na Chili Peper w grupie L(B).

W klasie P liderem jest Kamil Rajnert startujący na Libertinie z łącznym wynikiem 41,10 punktów karnych. Na drugim miejscu jest Paweł Spisak na Homerun Trzecie miejsce należy do Włodzimierza Rudasza.

W konkursie CIC1* po próbie ujeżdżenia prowadzi reprezentant Niemiec Chritian Tidow na koniu Chardonnay de L'ocean z wynikiem 45,6 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Polaka - Artura Społowicza, dosiadającego Rozmaryna po sławnym Emetycie. Trzecie miejsce przypadło Lindzie Algotsson ze Szwecji.

W ramach tego konkursu rozgrywane są także Mistrzostwa Polski Juniorow. Po próbie ujeżdżenia nie możemy jeszcze niestety mówić o liderze tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Aż trzech zawodników zdobyło taki sam wynik (65% co daje 52,5 punktów karnych): Mateusz Sarnecki, Anna Bortnik i Anna Łopato. Dwa następne miejsca zajmuje reprezentantka gospodarzy - Zuzanna Burkert.

W „krótkich dwóch gwiazdkach” (CIC2*) po ujeżdżeniu prowadzi Csaba Sarkozi z Węgier. Drugie miejsce zajmuje reprezentantka Finlandii Juulia Savonlahti, trzecie - Nicolai Aldinger z Niemiec. Z pewnością fanów wkkw ucieszy wiadomość, że w pierwszej dziesiątce mamy aż sześciu Polaków!

W najtrudniejszym konkursie tegorocznego festiwalu – CCI2* pierwsze miejsce jak na razie prowadzi szwedka Mona Berrek dosiadająca konia, którego imię wydaje się być jak najbardziej adekwatne do zajmowanego miejsca – Respekt. Drugie miejsce po próbie ujeżdżenia należy ex-aequo do Artura Społowicza i Baryta oraz Anny Freskgard.

Relację z pierwszego dnia Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2014 obejrzysz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=elDDWU2dePo&feature=youtu.be


Festiwal Jeździecki Baborówko już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend rusza Festiwal Jeździecki Baborówko. Powodów, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu jest wiele. Jeśli jesteś jeźdźcem – kwestie organizacyjne są dopięte na ostatni guzik, jeśli miłośnikiem jeździectwa – możliwość obejrzenia ponad dwustu par, w tym kilkudziesięciu na najwyższym światowym poziomie. Jeżeli zaś tylko szukasz sposobu na spędzenie miłego weekendu, to oprócz koni, czeka wiele atrakcji, które wypełnią cały dzień. Niezależnie od tego, do której z powyższych grup się zaliczasz, w Baborówku poczujesz, że jesteś mile widzianym gościem!

Poniżej prezentujemy aktualny program zawodów, w którym nastąpiły zmiany ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń – próba ujeżdżenia i skoków CNC L i CNC P odbędą się w piątek 18.07.2014.

Zobacz program


Rekordowo w Baborówku

5.07.2014

Już w następny weekend (18-20 lipca) na hipodromie w Baborówku najlepsi zawodnicy z Polski oraz goście z zagranicy rywalizować będą w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Do zawodów zgłoszono rekordową ilość 214 koni, na których wystartują zawodnicy z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentować będą zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką Lindą Algotsson. W Baborówku wystartuje cała czołówka polskiego WKKW, a Kamil Rajnert, Paweł Spisak i Jerzy Krukowski to reprezentanci naszego kraju, którzy na pewno włączą się w walkę o zwycięstwo w konkursach międzynarodowych.

W głównym konkursie Festiwalu CIC ** o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze, wystartuje 26 par, a w konkursie CIC* o nagrodę firmy Steico s.a., rywalizować będą najlepsi polscy juniorzy o Mistrzostwo Polski. Trudno wskazać faworyta w tej grupie, ale na pewno tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku bronić będzie reprezentantka gospodarzy (SJ Baborówko) Zuzanna Burkert.

Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszonych koni. Zawodników prosimy o uzupełnienie braków, które zostały zaznaczone w zestawieniu.

Zobacz zgłoszenia


Festiwal Jeździecki Baborówko 2014

2.07.2014

 logo_pp_wkkw_biale_tlo.jpgTradycyjnie w połowie lipca, w położonym nieopodal Szamotuł Baborówku odbędzie się kolejna międzynarodowa impreza jeździecka pod nazwą Festiwal Jeździecki Baborówko. W ramach tego wydarzenia w dniach od 18 do 20 lipca rozegrane zostaną międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

SPORT

Co roku organizowane w Baborówku imprezy gromadzą najlepszych polskich jeźdźców - olimpijczyków, mistrzów Polski i medalistów mistrzostw Europy, a także światowej klasy zawodników z całej Europy. Planuje się, że w Baborówku wystartuje ok 140 jeźdźców i niespełna 200 koni. Wśród zawodników zagranicznych co roku swój udział zgłaszają m.in. reprezentacje Belgii, Niemiec, Holandii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Estonii i Litwy. W ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko kibice mogli podziwiać gwiazdę światowego WKKW, reprezentanta Niemiec – Andreasa Dibowskiego. Andreas Dibowski to jeden z najlepszych zawodników tej konkurencji na świecie. W 2008 . wywalczył złoto (drużynowo) na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W roku 2011 wraz z niemiecką drużyną zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy w Luhmuehlen. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w prestiżowych zawodach rangi Pucharu Świata, a także kilkakrotnie stawał na podium mistrzostw Niemiec.

W tym roku rozegrane zostaną 3 konkursy międzynarodowe CIC*, CIC** oraz CCI** oraz 2 konkursy krajowe CNC L oraz CNC P. Ponadto w ramach międzynarodowego konkursu CIC* zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Juniorów w WKKW.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), nazywany koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną dyscypliną. Obejmuje ona wszystkie aspekty sztuki hippicznej: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, kontakt z naturą, wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia – sprawdzian posłuszeństwa, precyzji i elegancji, próby crossu – najbardziej efektownej konkurencji polegającej na pokonywaniu stałych przeszkód w terenie oraz próby skoków przez przeszkody, która jest testem dokładności, techniki i staranności.

PROGRAM

18 LIPCA Piątek – 9.00 – 18.00 – UJEŻDŻENIE

19 LIPCA Sobota – 9.00 – 18.00 – CROSS, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci

20 LIPCA Niedziela – 10.00 – 17.00 – SKOKI, ceremonie zwycięzców, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci

PROGRAM DODATKOWY

Oprócz rywalizacji sportowej Organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, publiczność podziwiać będzie mogła liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.

Wszyscy odwiedzający Festiwal będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

Organizatorzy mają nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej oraz bogatego programu dodatkowego sprawi, iż impreza przybierze charakter rodzinnego pikniku z końmi i będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenie letniego weekendu w Baborówku.

Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny.

ORGANIZATOR

Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego, prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.


Festiwal Jeździecki Baborówko 2014

27.05.2014

Niespełna dwa miesiące pozostały do jednych z największych zawodów WKKW w Polsce. W dniach od 18 do 20 lipca 2014 na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W ramach międzynarodowych zawodów w WKKW zawodnicy rywalizować będą w konkursie CIC1*, który jednocześnie wyłoni mistrza Polski juniorów oraz w konkursach CIC2* i CCI2*. Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P. Zawodnicy walczyć będą również o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku. System zgłoszeń on-line na stronie www.festiwal.baborowko.pl zostanie uruchomiony 2 czerwca, a termin zgłoszeń mija 2 lipca 2014 r. Zapraszamy do zapoznania się propozycjami zawodów.

Zobacz propozycje


Puchar na półmetku

19.05.2014

W dniach 17-18.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III eliminację Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC** zwyciężył Paweł Spiak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na debiutującym w tej klasie, świetnie prezentującym się wałachu Banderas. Drugie miejsce zajął lider kategorii seniorów Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór) na koniu Jak Chef, a trzecie Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) na klaczy Fuksja. W konkursie klasy CNC* zwyciężyła piętnastoletnia juniorka młodsza Wiktoria Knap na bardzo doświadczonym wałachu Rinus, drugi był Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma, a trzeci brat zwyciężczyni Michał Knap na koniu Bob the Builder. Konkurs klasy CNC P wygrał Paweł Warszawski na klaczy Frontiera, który jednocześnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika zawodów w Racocie, w konkursie CNC L miejsce pierwsze zajął Jaroslaw Hatla z Czech, a w CNC LL Weronika Krzyśpiak.

Po trzech eliminacjach Pucharu Polski WKKW na czele rankingu w kategorii seniorów znajduje się Kamil Rajnert, drugi jest ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Warszawski, a trzeci Paweł Spisak. W grupie juniorów, mimo nieobecności w Racocie (start w Niemczech), liderem pozostała Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka), na miejscu drugim znajduje się Zuzanna Burkert reprezentująca SJ Baborówko, a na trzecim Anna Łopato z ZKS Drzonków. W kategorii juniorów młodszych prowadzi zdecydowanie Wiktoria Knap, przed Zuzanną Januszewską i Katarzyną Łyczykowska, a w kategorii młodzików (11-13 lat) liderem jest Michał Konarski.

Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu będą mieli zawodnicy z kategorii juniorów młodszych i młodzików podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast IV eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się podczas międzynarodowych zawodów WKKW – Strzegom Horse Trials, które odbędą się w dniach od 26 do 29 czerwca 2014.

Zobacz aktualne rankingi Pucharu Polski WKKW:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy


Racot - trzecia pucharowa eliminacja

16.05.2014

W najbliższy weekend od 17 do 18 maja na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się III eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy będą walczyć o pucharowe punkty w 5 konkursach – CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**. Do zawodów zgłoszono ponad 160 koni, a swój udział potwierdzili m.in. Kamil Rajnert, Paweł Warszawski i Paweł Spisak zajmujący czołowe lokaty w kategorii seniorów. Pod nieobecność najlepszych zawodniczek w kategorii juniorów – Anny Łopato i Sylwii Kupczyk, które w ten weekend startować będą w Niemczech, szanse na objęcie prowadzenia będzie miała Zuzanna Burkert, zajmująca aktualnie trzecią pozycję. Ponadto w Racocie wystartuje wielu zawodników w niższych kategoriach wiekowych – juniorów młodszych (14-15 lat) oraz młodzików (11-13 lat), dla których te zawody będą szansą do zdobycia pierwszych punktów do rankingu.

Walka o końcowe zwycięstwo w Pucharze Polski WKKW na pewno toczyć się będzie do ostatniego przejazdu podczas finału, który w tym roku odbędzie się właśnie w Racocie od 5 do 7 września. W finale punkty za zdobyte miejsca będą liczone podwójnie, co daje realne szanse na zwycięstwo wszystkim jeźdźcom zajmującym wysokie lokaty.

Zapraszamy na zawody do Racotu!

Listy startowe


Kamil Rajnert nadal na prowadzeniu

29.04.2014

W miniony weekend, w dniach 25-27 kwietnia 2014 na terenie Hipodromu Sopot odbyła się II eliminacja Pucharu Polski WKKW 2014. Zawodnicy zdobywali punkty w konkursach międzynarodowych: CIC1*, CIC2*i CIC3* oraz w konkursach krajowych klasy CNC P i CNC L. Słoneczna, wiosenna pogoda, bardzo wysoka frekwencja i mocna obsada zawodników zagranicznych – tak w skrócie można opisać eliminacje w Sopocie.

We wszystkich konkursach międzynarodowych prym wiedli zawodnicy ze Szwecji, a konkretnie siostry Algotsson - w CIC1* i CIC2* zwyciężyła Linda Algotsson, a w CIC3*miejsce pierwsze i trzecie zajęła Sara Algotsson-Osholt. W konkursie CIC1* trzecie lokatę zajął Paweł Spisak na Banderasie, przez co zdobył 41 punktów i awansował na miejsce trzecie w rankingu Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Miejsce drugie po dwóch eliminacjach utrzymał Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice), który za 9 miejsce w CIC2* zainkasował 44 punkty rankingowe. Na pozycji lidera w grupie seniorów umocnił się Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), który zajął trzecią pozycję w CIC2*.

W kategorii juniorów na prowadzenie w rankingu wysunęła się Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka), która zajęła bardzo wysokie 4 miejsce w konkursie CIC1*, pokonując wielu znakomitych zawodników zarówno z Polski jak i z zagranicy. Na miejscu drugim w tej grupie pozostała nieobecna w Sopocie Anna Łopato, natomiast na trzecią pozycję awansowała Zuzanna Burkert. Reprezentantka SJ Baborówko zwyciężyła w konkursie CNC P, startując po raz pierwszy na klaczy Hatteria, udostępnionej przez swojego trenera – Pawła Warszawskiego.

W grupie juniorów młodszych (14-15 lat) prowadzi Wiktoria Knap z ZKS Drzonków, na miejsce drugie awansowała Zuzanna Januszewska, która na kucu Wróżbita zajęła 4 pozycję w konkursie CNC P. W grupie Młodzików (11-13 lat) pierwsze punkty do rankingu podczas zawodów w Sopocie zdobyła Hanna Pogodzińska, która startując na bardzo doświadczonym Merido zajęła 11. miejsce w konkursie CNC L.

Kolejne pucharowe emocje czekają nas już za dwa tygodnie podczas krajowych zawodów WKKW w Racocie. To właśnie na terenie Stadniny Koni Racot w dniach od 3 do 5 września rozegrany zostanie finał tegorocznej edycji Pucharu Polski WKKW.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi rankingami Pucharu Polski WKKW.

Rankingi po II eliminacji:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy


Kolejny etap rozgrywek - Sopot

23.04.2014

logo_PPWKKW_RGB.jpgPrzed nami II eliminacja Pucharu Polski WKKW 2014, która odbędzie się w ramach międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW w Sopocie (25-27.04). Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 3 konkursach międzynarodowych – CIC***, CIC** i CIC* oraz w 2 konkursach krajowych – CNC P i CNC L. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, do zawodów zgłoszono 200 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Litwy, Portugalii, Słowacji i Szwecji. Zdecydowanie najsilniejszą reprezentację zgłosili Szwedzi, wśród których publiczność będzie mogła podziwiać siostry Lindę Algotsson i Sarę Algotsson-Osholt oraz Johana Lundina. Na listach startowych nie zabraknie również znanych ze startów w Polsce, Andreasa Dibowskiego i Elmara Lescha z Niemiec oraz Karin Donckers z Belgii.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja Pucharu Polski WKKW w grupie seniorów, najlepsi polscy jeźdźcy rywalizować będą w konkursie CIC***, w którym wystartuje m.in. lider Kamil Rajnert oraz aktualny Mistrz Polski Jerzy Krukowski. W kategorii juniorów pod nieobecność liderki Anny Łopato, na awans szanse ma zawodniczka KJ Jaroszówka Sylwia Kupczyk oraz Mistrzyni Polski Juniorów z 2013 roku – Zuzanna Burkert z SJ Baborówko.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingami Pucharu Polski WKKW przed II eliminacją w Sopocie oraz z listą zgłoszeń.


Pierwsze pucharowe punkty zdobyte

15.04.2014

 Rajnert.jpgW ostatni weekend (12-14 kwietnia) na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii seniorów liderem z 60 pkt został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 56 pkt za 3 miejsce w konkursie CIC**, a trzecie miejsce zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), który uplasował się na 5. miejscu w tej samej klasie.

W kategorii juniorów prowadzi Anna Łopato reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 5. miejsce w konkursie CIC*, na drugim miejscu plasuje się Michał Hycki (KJ Szarża Bolęcin), a na trzecim reprezentantka gospodarzy Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka).

Liderką w kategorii juniorów młodszych (14-15 lat) została Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która od ubiegłego sezonu rywalizuje w konkursach międzynarodowych i zajęła 4. miejsce w konkursie CIC*, na drugim miejscu znajduje się Katarzyna Łyczykowska (SKJ Trawers Warszawa), a na trzecim Zuzanna Januszewska z LKS Dragon Nowielice. W debiutującej w tym sezonie kategorii młodzików (11-13 lat) po pierwszej eliminacji na prowadzeniu znajduje się Michał Konarski z LKS Stragona Strzegom.

Druga eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie, w ostatni weekend kwietnia na terenie Hipodromu Sopot, podczas krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW.

Poniżej prezentujemy pełne rankingi Pucharu Polski WKKW oraz zapraszamy na oficjalną stronę: www.ppwkkw.pl  

Rankingi po I eliminacji:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy


Rusza Puchar Polski WKKW

10.04.2014

logo_PPWKKW_RGB.jpgJuż w najbliższy weekend (12-13 kwietnia) podczas międzynarodowych zawodów WKKW w Jaroszówce odbędzie się inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 6 eliminacji oraz finału, który odbędzie się w Racocie w dniach od 5 do 7 września.

W tym sezonie w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 4 kategoriach wiekowych:
Młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat
Juniorzy Młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat
Juniorzy – w wieku 16-18 lat
Seniorzy – powyżej 18 lat.

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywać będą punkty do rankingu podczas eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ w finale zawodnicy mogą otrzymać podwójną ilość punktów. Ponadto Młodzicy i Juniorzy Młodsi zdobywać będą punkty rankingowe w strefowych eliminacjach do OOM oraz podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Podczas I eliminacji w Jaroszówce zawodnicy rywalizować będą w 5 konkursach: CNC LL, CNC L, CNC P, CIC*, CIC**. Do zawodów zgłoszono ponad 170 koni, a swój udział potwierdzili Paweł Warszawski i Kamil Rajnert – ubiegłoroczni medaliści Pucharu Polski WKKW w kategorii Seniorów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, miesięcznik "Konie i Rumaki" objął Puchar Polski WKKW patronatem medialnym.

Zapraszamy w najbliższy weekend do Jaroszówki!