Puchar Polski WKKW zakończony

logo_PPWKKW_RGB.jpgW ostatni weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski w ramach krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW w Białym Borze rywalizowali w finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu.

W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii - seniorów zwyciężył Paweł Warszawski z WKJ Gabon Walewice. Zawodnik zwyciężając podczas finału w Białym Borze w konkursie CIC** wyprzedził Kamila Rajnerta, reprezentującego SCSJ Coval Biały Bór, który ostatecznie zdobył srebrny medal w tej kategorii. Na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Kaźmierczak z KJ "Gryf" Biały Bór, który w konkursie finałowym zajął drugie miejsce. Rywalizacja w tej grupie trwała do ostatniego przejazdu w próbie skoków, a różnice między zawodnikami w czołówce były minimalne.

W grupie juniorów finał w Białym Borze również przyniósł znaczące zmiany w czołówce. Aleksander Kadłubowski, który miał dużą przewagę przed tymi zawodami nie ustrzegł się błędu podczas sobotniej próby terenowej i zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Pech Zuzanny Burkert i jej Lublina, który przez lekką niedyspozycję nie został dopuszczony na startu w skokach, nie pozwolił jej utrzymać miejsca na podium, przez co zakończyła rywalizację w cyklu na 4. miejscu. 11 miejsce w silnej, międzynarodowej stawce konkursu CIC*pozwoliło Aleksandrze Grzybkowskiej z KJ Agro-Handel Śrem na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji w grupie juniorów. Brązowy medal zdobyła Marta Kosik, która reprezentuje barwy gospodarzy finału – SCSJ Coval Biały Bór.

W kategorii juniorów młodszych (zawodników do 15 lat) zwyciężyła zdecydowana faworytka tej grupy wiekowej – Wiktoria Knap z ZKS Drzonków, która w tym sezonie zdobyła już srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejsce drugie zajęła Franziska Gillmaier z LKJ „Hippologia” Strzegom, która ma na swoim koncie pierwsze starty na poziomie jednej gwiazdki. Brązowy medal w końcowej klasyfikacji juniorów młodszych zdobyła Małgorzata Cybulska z SKJ Trawers Warszawa, która trzecie miejsce zapewniła sobie zwycięstwem w konkursie finałowym.

W kategorii kuców wygrała Zuzanna Januszewska z LKJ Dragon Nowielice, która prowadziła w tej klasyfikacji od początku sezonu, miejsce drugie zajęła Julia Gillmaier z LKJ „Hippologia” Strzegom, a miejsce trzecie uczestniczka mistrzostw Europy kuców – Julia Elzanowska na koniu Spinway Memento.

Oprócz 4 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężyło Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór, na miejscu drugim znalazł się Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, a na miejscu trzecim WKJ Gabon Walewice.

Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku na rok coraz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 173 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 107 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 6 eliminacji w całej Polsce  - Sopot, Jaroszówka, Racot, Baborówko, Biały Bór oraz zawodów finałowych, które również odbyły się na terenie CSJ Coval Biały Bór. Regulamin Pucharu pozwala w ramach jednej kategorii wiekowej walczyć zarówno najlepszym jeźdźcom, reprezentantom kraju zajmującym się WKKW wyczynowo lub zawodowo, jak i amatorom, dla których uprawianie tej dyscypliny jest zabawą i pomysłem na hobby. Zawodnicy  zdobywają punkty, przez co są sklasyfikowani w rankingu, w ramach wszystkich konkursów, które rozgrywane są podczas danej eliminacji od CNC LL do CIC/CCI***. Jednak zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mogą zapewnić sobie tylko ci zawodnicy, którzy wystartowali podczas finału w konkursie odpowiednim dla swojej grupy wiekowej - seniorzy - CIC**, juniorzy  - CIC*, juniorzy młodsi i kuce – CNC L.  

Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.

Zobacz klasyfikację końcową:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Kuce
Kluby


Racot - ostatnie starcie przed finałem

W dniach 24-25.08 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano ostatnią eliminację Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w konkursach LL, L, P, CNC* oraz w ramach Mistrzostw Polski Młodzików.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* czołowe lokaty zajęli zawodnicy, którzy znajdują się na prowadzeniu w rankingu seniorów, zwyciężył Kamil Rajnert na koniu Jak Chef, drugi był Paweł Warszawski na Filerze, a trzeci Artur Społowicz na Rozmarynie. W kategorii juniorów nie zaszły zmiany w czołówce – najlepsi zawodnicy tej grupy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się od 12 do 15 września we Francji. Aż 12 zawodników zdobyło punkty do rankingu w kategorii Juniorów Młodszych, najwięcej (25 pkt.) zdobyła Franziska Gillmaier, którą do liderki Wiktorii Knap dzieli już tylko 7 punktów.

Jednocześnie w Racocie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski WKKW, złoty medal w kategorii seniorów zdobył Jacek Gałczyński na Promesie, a w kategorii juniorów Zuzanna Burkert na Łowcy.

Walka o końcowe zwycięstwo w Pucharze Polski WKKW na pewno toczyć się będzie do ostatniego przejazdu podczas finału, który w tym roku odbędzie się w Białym Borze w dniach od 4 do 6 października. W Finale punkty za zdobyte miejsca będą liczone podwójnie, co daje realne szanse na zwycięstwo wszystkim jeźdźcom zajmującym czołowe lokaty. Już dziś zapraszamy na Finał do Białego Boru!


Bez zmian na pozycji lidera

logo_PPWKKW_RGB.jpgW miniony weekend, w dn. 2-4 sierpnia w Sopocie odbyła się V eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW oraz Mistrzostw Polski Seniorów w tej dyscyplinie.

W kategorii kuców prowadzenie w rankingu utrzymała Zuzanna Januszewska, która na koniu Wróżbita II zajęła 5 miejsce w konkursie klasy L. W grupie Juniorów Młodszych (do 15 lat) liderem pozostała Wiktoria Knap, która zdobyła 20 punktów w konkursie CIC*. Dla zawodników z grupy Juniorów start w Sopocie był końcowym etapem przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy. Dobrą formę potwierdzili tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski Aleksander Kadłubowski (m-ce 8) i Zuzanna Burkert (m-ce 9), którzy po Eliminacji w Sopocie zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu Pucharu Polski, natomiast na miejscu trzecim znajduje się nieobecna w Sopocie Aleksandra Grzybkowska.

Najbardziej zacięta rywalizacja o punkty rankingu Pucharu Polski odbyła się w grupie seniorów, którzy w konkursie CIC*** walczyli o tytuł Mistrza Polski WKKW 2013. Po piątkowej próbie ujeżdżenia prowadził Kamil Rajnert na koniu Lassban Radovix, przed Pawłem Warszawskim (Hatteria i Gondolier) oraz Łukaszem Kaźmierczakiem (Ostler i Bora). Norma czasu (6,07) podczas sobotniej próby terenowej była bardzo wymagająca – żaden zawodników nie zdołał pokonać trasy bez spóźnienia, a najbliżej z Polaków był Jerzy Krukowski na koniu Apokalipsa M (6,17), który awansował na trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski. Na prowadzeniu, z dużą przewagą przed próbą skoków, pozostał Kamil Rajnert, na miejscu drugim znajdował się Łukasz Kaźmierczak, a na miejsce czwarte spadł Paweł Warszawski. Szanse na medal w Mistrzostwach zachowało co najmniej 4 zawodników, a wszystko rozstrzygnęło się podczas niedzielnej próby skoków. Jako pierwszy do walki o podium stanął Paweł Warszawski, który na Hatterii pokonał parkur z jednym błędem (4 pkt. karne) i zakończył Mistrzostwa z wynikiem 66,0 pkt., następnie na parkur wjechał Jerzy Krukowski, który również pokonał próbę skoków z jedną zrzutką i zapewnił sobie co najmniej brązowy medal. Łukasz Kaźmierczak zaliczył 2 zrzutki i spadł w końcowej klasyfikacji za Jerzego Krukowskiego. Jako ostatni próbę skoków pokonywał Kamil Rajnert, niestety 4 błędy i 16 pkt. karnych zepchnęły faworyzowanego zawodnika na miejsce trzecie. Ostatecznie złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów WKKW zdobył Jerzy Krukowski na koniu Apokalipsa M, srebrny medal zdobył Łukasz Kaźmierczak na Ostlerze, a brązowy Kamil Rajnert na koniu Lassban Radovix.

Liderem Pucharu Polski w kategorii seniorów pozostał Kamil Rajnert, który wyprzedza Pawła Warszawskiego o 9 pkt., na miejscu trzecie awansował Łukasz Kaźmierczak. Przed nami ostatnia Eliminacja Pucharu, która odbędzie się w Racocie w dniach 24-24 sierpnia, ale ostateczna rywalizacja w ramach tego prestiżowego cyklu odbędzie się podczas Finału Pucharu Polski WKKW, który odbędzie się w pierwszy weekend października (4-6.10) w Białym Borze.


Ranking Pucharu Polski WKKW

Kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach krajowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC*, CIC** i CCI**, w którym jednocześnie walczono o tytuł Mistrza Polski Młodych Jeźdźców.

Na prowadzenie w grupie seniorów wysunął się Kamil Rajnert, który zdobywając 41 punktów za 3. miejsce w konkursie CIC*, przesunął dotychczasowego lidera Pawła Warszawskiego na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji  umocnił się Paweł Spisak, który na klaczy Pasja zajął 3 miejsce w konkursie CIC**. Sytuacja w tej kategorii wiekowej staje się co raz bardziej zacięta, różnice między zawodnikami w pierwszej dziesiątce pozwalają zachować szanse na końcowe zwycięstwo wszystkim zawodnikom z czołówki.

W kategorii Juniorów, pod nieobecność dotychczasowej liderki Aleksandry Grzybkowskiej, na prowadzenie wysunął się Aleksander Kadłubowski, który zwyciężył w konkursie CIC**. W kategorii Juniorów Młodszych na prowadzeniu umocniła się Wiktoria Knap, która na klaczy Reja zdobyła punkty rankingowe w konkursie CIC*, natomiast na drugie miejsce wysunęła się zawodniczka LKJ „Hippologia” Strzegom, która zajęła 5. miejsce w konkursie CNC P.

Wszystkich zawodników i sympatyków Pucharu Polski WKKW zapraszamy na V Eliminację do Sopotu, która odbędzie się w dniach 02-04.08.2013.

Rankingi
Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Kuce


Festiwal w telewizji

Tegoroczny Festiwal Jeździecki Baborówko będzie szeroko transmitowany przez telewizję publiczną, zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na antenie TVP SPORT, TVP POZNAŃ oraz w internecie za pośrednictwem TVP STREAM.

Plan retransmisji z Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2013 w telewizji:

16.07 (wtorek) 18.25 – TVP SPORT

17.07 (środa) 15.00 – TVP SPORT

18.07 (czwartek) 19.55 – TVP SPORT

20.07 (sobota) 11.30 – TVP SPORT

20.07 (sobota) 19.10 – TVP POZNAŃ

Widzowie, którzy nie mają dostępu do kanału TVP SPORT lub TVP POZNAŃ będą mogli zobaczyć relację w internecie na: http://www.tvp.pl/poznan/zobacz-na-zywo


Festiwal Jeździecki Baborówko zakończony

IMG_1496.JPGTrzy dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, piękna pogoda i liczna publiczność - tak w skrócie można opisać VI edycję Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbył się w dniach od 12-14 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko. W zawodach wystartowało niespełna 200 koni, 124 zawodników z 9 państw, którzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców.

Najtrudniejszy konkurs Festiwalu - CCI** zakończył się podwójnym zwycięstwem faworyta zawodów Andreasa Dibowskiego z Niemiec. Trzecie miejsce zajął lider po ujeżdżeniu i krosie – reprezentant Polski Łukasz Kaźmierczak na Branco. Złoty medal Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców zdobył Jan Mossakowski na Niagarze z CWJ Poznań, srebrny Małgorzata Haręzga na Lobo z ZKJ Przylep Lotnisko Zielona Góra, a brązowy Michał Knap na Drenie z ZKS Drzonków.

W konkursie CIC** zwyciężył junior Aleksander Kadłubowski na koniu Devin du Maury, który wyprzedził faworyzowanego Andreas Dibowskiego, natomiast w konkursie CIC* pierwsze miejsce zdobył Paweł Spisak na Banderasie, przed Roberto Rotatori z Włoch na Roulette B i Kamilem Rajnertem na Jak Chef.

Oprócz sportowej rywalizacji w sobotę i niedzielę licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wiele atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. W sobotę na teren hipodromu przyjechały zabytkowe samochody z Automobilklubu Wielkopolski, przy których nie tylko fani i znawcy robili pamiątkowe fotografie. W przerwie między konkursami odbył się pokaz grupy woltyżerki ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który był organizatorem tego wydarzenia. Szczególnie duże wrażenie wywarła na publiczności najmłodsza 5-letnia uczestniczka pokazu. Jak zawsze podczas Festiwalu w Baborówku pojawił się element regionalnego folkloru w postaci zespołu „Szamotuły”, który zaprezentował bogaty program wokalno – taneczny. W sobotę nie ustawała również kolejka do krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, dzięki czemu zasilony został bank krwi w Poznaniu.

Niedzielny program festiwalu obfitował w wiele wrażeń i emocji. Grupa Radioactive dog zaprezentowała niezwykle dynamiczny i efektowny program agility angażując jednocześnie najmłodszą publiczność jeździeckiego wydarzenia. Na trasie sobotniego crossu odbyła się spektakularna sztafeta koń – samochód, w której wystartowały pary składające się z zaprzęgu konnego i samochodu terenowego prowadzonego przez przedstawicieli sponsorów Festiwalu.

Sprawna organizacja imprezy, dobra atmosfera wśród zawodników i liczna publiczność sprawia, że impreza rozwija się z roku na rok, a organizatorzy Festiwalu Jeździeckiego Baborówko już teraz zapraszają na VII odsłonę tego wydarzenia, w połowie lipca 2014.


Mocna stawka w Baborówku

 

Już w ten weekend (12-14 lipca) na hipodromie w Baborówku najlepsi zawodnicy z Polski oraz goście z zagranicy rywalizować będą w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów WKKW oraz Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie.

Do zawodów zgłoszono prawie 190 koni, z 9 państw, na których wystartuje 124 zawodników z Polski, Niemiec, Szwecji, Czech, Szwajcarii, Włoch Holandii, Litwy i Węgier.  Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentować będą zawodnicy naszych zachodnich sąsiadów, w której wystartuje 21 par, na czele z podstawowym zawodnikiem reprezentacji Niemiec Andreasem Dibowskim.

W Baborówku wystartuje cała czołówka polskiego WKKW, Kamil Rajnert, Łukasz Kaźmierczak i Paweł Spisak, to reprezentanci naszego kraju, którzy na pewno włączą się walkę o zwycięstwo w konkursach międzynarodowych. Na listach startowych nie zabraknie również aktualnego Mistrza Polski Seniorów WKKW, Pawła Warszawskiego, na stałe trenującego w Baborówku, który rywalizować będzie na swoim podstawowym koniu – Gondolierze w konkursie CIC **.

Po raz pierwszy w Baborówku zobaczymy zawodników z Holandii i Włoch, którzy rywalizować będą w najtrudniejszym konkursie zawodów CCI ** o nagrodę firmy Kuhn Maszyny Rolnicze. Właśnie w tej klasie o tytuł Mistrz Polski rywalizować będą najlepsi polscy Młodzi Jeźdźcy – zawodnicy do 21 lat. Trudno wskazać faworyta w tej grupie, ale na pewno silna będzie ekipa zawodników z Drzonkowa (Skibińska, Haręzga, Przeździęg i Knap) oraz Jan Kamiński, na co dzień trenujący w Niemczech ze znakomitym jeźdźcem Andreasem Osholtem.

Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszonych koni tutaj.


Warszawski liderem Pucharu

Pawel-Warszawski-i-Filer.jpgW ostatni weekend, od 21 do 23 czerwca na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz – Jaroszówka odbyła się III eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizujący w ramach Pucharu Polski WKKW zdobywali punkty rankingowe w aż 6 konkursach: CNC LL, CNC L, CNC P, CIC*, CIC** oraz CCI*.

W ramach CCI* rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów, w których do końca toczyła się zawzięta rywalizacja. Po ujeżdżeniu i crossie prowadziła Zuzanna Burkert na Lublinie, przed Aleksandrem Kadłubowskim i Wiktorii Knap na Orsku. Próbę skoków jako jedyna bez punktów karnych pokonała Wiktoria, ale jedna zrzutka Zuzanny Burkert pozwoliła jej na zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów i awans na drugie miejsce w rankingu Pucharu Polski WKKW. Liderem pozostała Aleksandra Grzybkowska, która na Czereśni w Mistrzostwach zajęła najbardziej pechowe – 4 miejsce.

W najtrudniejszym konkursie zawodów - CIC**, w którym seniorzy mogli zdobyć najwięcej punktów do rankingu rywalizacja toczyła się między reprezentantami Polski Pawłem Spisakiem i Pawłem Warszawskim. Po dwóch próbach prowadził Spisak na Pasji, ale dwie zrzutki w parkurze, przy bezbłędnym przejeździe Pawła Warszawskiego na Filerze sprawiły, że to właśnie Warszawski zwyciężył w CIC** i jednocześnie objął prowadzenie w klasyfikacji seniorów. Bardzo cieszy szybki powrót do formy Katarzyny Kokowskiej, która po kontuzji odniesionej w Sopocie zajęła 4 miejsce w CIC** i zainkasowała 54 pkt do rankingu Pucharu Polski WKKW.

Poniżej prezentujmy aktualny ranking w kategorii juniorów i seniorów po Eliminacji w Jaroszówce. Ranking w grupie Juniorów Młodszych i Kuców zaprezentujemy po zakończeniu wszystkich Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podczas których zawodnicy tych kategorii wiekowych mogą zdobywać punkty do klasyfikacji Pucharu.

Kolejna, IV eliminacja Pucharu Polski WKKW już za niespełna trzy tygodnie, tradycyjnie w połowie lipca, (12-14.07) odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, podczas którego zawodnicy również rywalizować będą o punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu. Zapraszamy do Baborówka!

Zobacz aktualne rankingi:

Seniorzy
Juniorzy

Zapraszamy do galerii z zawodów w Jaroszówce na naszym Facebooku

Jaroszówka - kolejny etap pucharowych rozgrywek

Kolejna, III eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w dniach 21-23 czerwca na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz – Jaroszówka. Podczas tych zawodów rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski Juniorów WKKW. Zapraszamy!

 


5O1Y2105.JPGRanking Pucharu Polski WKKW po II eliminacji

W ostatni weekend, w dniach 17-19 maja 2013 na terenie CSJ Coval Biały Bór odbyła się II eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy zdobywali punkty w konkursach międzynarodowych: CIC1*, CIC2* oraz CIC3*. Słoneczna pogoda, perfekcyjnie przygotowana i wymagająca próba terenowa – tak w skrócie można opisać tę eliminację Pucharu Polski WKKW.

4. miejsce w najtrudniejszym konkursie - CIC3* zdobył reprezentant gospodarzy – Kamil Rajnert, który dzięki temu umocnił się na pozycji lidera Pucharu Polski w kategorii seniorów . Drugie miejsce w rankingu zajmuje aktualny Mistrz Polski – Paweł Warszawski, a trzecie Łukasz Kaźmierczak. W kategorii Juniorów prowadzenie objęła Aleksandra Grzybkowska, na miejscu drugim znajduje się Agata Jodko, a na trzecim Marta Kosik. W grupie Juniorów Młodszych punkty zdobyła jedynie Wiktoria Knap, która zajęła 20 miejsce w CIC1*, zainkasowała 17 punktów i objęła prowadzenie w rankingu

Relację z imprezy przeczytasz w czerwcowym numerze "Koni i Rumaków"

Poniżej aktualne Rankingi Pucharu Polski WKKW

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Kuce

Zobacz galerię z II eliminacji Pucharu Polski WKKW w Białym Borze

Kolejna eliminacja - CSJ Coval Biały Bór

W najbliższy weekend w dniach 17-19 maja na terenie Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór odbędzie się II eliminacja Pucharu Polski WKKW. Podczas Międzynarodowych Zawodów w WKKW Polacy walczyć będą o punkty rankingowe Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów i juniorów.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie seniorów, najlepsi polscy jeźdźcy wystartują w konkursie CIC***, w którym m.in. zobaczymy aktualnego lidera tej kategorii, reprezentanta gospodarzy - Kamila Rajnerta. Ponadto zawodnicy będą zdobywać punkty w konkursach CIC** oraz CIC*, w tym ostatnim rywalizować będzie grupa juniorów.

Zobacz zgłoszenia


Pierwsze punkty w rankingu Pucharu Polski WKKW

W ostatni weekend kwietnia na terenie Hipodromu odbyła się I eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w trzech konkursach międzynarodowych (CIC***, CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 59 pkt. za 9. miejsce w konkursie CIC***. Trzecie miejsce zajmuje Jan Mossakowski, który na Niagarze uplasował się na 6. lokacie w konkursie CIC**.

W konkursie CIC* najwyżej sklasyfikowanym polskim juniorem została Zuzanna Burkert na Lublinie (11. miejsce) i to ona została liderem Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów.

Juniorzy młodsi natomiast zdobywali punkty w konkursach krajowych, w klasie LL zwyciężyła Julia Kania, reprezentująca JKS Trawers Warszawa, co pozwoliło jej na objęcie pierwszego miejsca w rankingu Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych. W kategorii kuców, która w tym sezonie rozgrywana jest po raz pierwszy, prowadzi Zofia Pogodzińska dzięki 13-tej lokacie w klasie P.

Kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie w trzeci weekend maja (16-18.05) na terenie Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór.

Zobacz rankingi po I eliminacji:

Seniorzy
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Kuce


Rusza Puchar Polski WKKWlogo_PPWKKW_RGB.jpg

Już w najbliższy weekend, 26-28 kwietnia podczas międzynarodowych zawodów WKKW w Sopocie odbędzie się inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Polski WKKW. Cykl ten składać się będzie z 6 Eliminacji oraz Finału, który odbędzie się w Białym Borze w dn. 4-6 października 2013.

W tym sezonie w ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizować będą w 4 kategoriach wiekowych:

• Juniorzy Młodsi – Kuce do 15 lat
• Juniorzy Młodsi – Duże Konie do 15 lat
• Juniorzy – do 18 lat
• Seniorzy – powyżej 18 lat.

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywać będą punkty do rankingu podczas Eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ w Finale zawodnicy mogą otrzymać podwójną ilość punktów.

Harmonogram Pucharu Polski WKKW 2013:

Eliminacja 1: Zawody Międzynarodowe - Sopot - 26-28.04.2013

Eliminacja 2: Zawody Międzynarodowe – Biały Bór - 17-19.05.2013

Eliminacja 3: Zawody Międzynarodowe, Mistrzostwa Polski Juniorów – Jaroszówka – 21-23.06.2013

Eliminacja 4: Festiwal Jeździecki Baborówko, Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców - 12-14.07.2013

Eliminacja 5: Zawody Międzynarodowe, Mistrzostwa Polski Seniorów - Sopot - 02-04.08.2013

Eliminacja 5: Zawody Krajowe – Racot – 24-25.08.2013

Finał Pucharu Polski WKKW 2013: Zawody Międzynarodowe – Biały Bór – 04-06.10.2013

Ponadto Juniorzy Młodsi na Kucach i na Dużych Koniach zdobywać będą punkty rankingowe w strefowych eliminacjach do OOM oraz podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, a patronat medialny nad cyklem objął miesięcznik "Konie i Rumaki".