Finał Pucharu Polski WKKW za namiJulia_Elzanowska_Spinway_Memento.jpg

1.10.2012

W ostatni weekend września (28-30.09) najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Baborówku w finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu.

W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii – seniorów zwyciężył Paweł Warszawski. Zawodnik potwierdzając wysoką formę w tym sezonie, wysokim 4. miejscem w konkursie CIC** przypieczętował zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu w sezonie 2012. Srebrny medal w tej kategorii zdobył Kamil Rajnert, a brązowy Artur Społowicz.

W grupie juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Kadłubowski, który w całym sezonie zdobył 174 punkty, drugie miejsce zajęła Zuzanna Burkert, a trzecie Michał Knap.

W kategorii juniorów młodszych (zawodników do 15 lat), zwyciężyła siostra brązowego medalisty z grupy juniorów, Wiktoria Knap, która wygrała konkurs finałowy. Na drugim stopniu podium stanęła Tola Armańska, a na trzecim Julia Elzanowska.

W ramach finału odbyły się zawody międzynarodowe na poziomie CIC** i CIC*. W najtrudniejszym konkursie zawodów – CIC** zwyciężyła prowadząca od początku rywalizacji Janet Wiesner z Niemiec, przed Szwedem Johanem Lundinem oraz Kamilem Rajnertem z SCSJ Coval Biały Bór. Konkurs klasy CIC* wygrał Zbigniew Talarczyk na koniu Bossier, drugie miejsce zajęła Agata Jodko na Ebonicie, a trzecie Kamil Rajnert na koniu Jak Chef.

Wspaniałej sportowej rywalizacji towarzyszyła przepiękna jesienna pogoda, bardzo licznie zgromadzona publiczność oraz wiele dodatkowych atrakcji. Organizatorzy już dziś zapraszają zawodników i miłośników jeździectwa na kolejne zawody WKKW do Baborówka w lipcu 2013 roku.

Klasyfikacja końcowa

Seniorzy

Juniorzy

Juniorzy młodsi

Klasyfikacja klubowa


Finał Pucharu Polski WKKW w ten weekend

24.09.2012

plakat_final_2012.jpgJuż w najbliższy weekend w dniach od 28 do 30 września w Baborówku odbędzie się finał Pucharu Polski WKKW. W rozgrywkach tego prestiżowego cyklu, który rozgrywany był od kwietnia do września tego roku rywalizowało łącznie ponad 130 zawodników z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Do końcowej klasyfikacji Pucharu we wszystkich kategoriach wiekowych brane pod uwagę będą trzy najlepsze wyniki osiągnięte przez zawodnika w trakcie wszystkich eliminacji oraz wynik finału. Zawodnicy rywalizować będą o tytuł zwycięzcy Pucharu Polski WKKW 2012, ale również o nagrody finansowe i nagrody rzeczowe marki KEP Italia, Kentucky, a zwycięzca kategorii seniorów otrzyma siodło marki Equipe.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w najtrudniejszej i zarazem najbardziej prestiżowej kategorii seniorów. Zawodnicy tej grupy wystartują w międzynarodowym konkursie CIC**, w którym rywalizować będą z zawodnikami ze Szwecji, Danii, Niemiec, Czech i Szwajcarii. Zdecydowanym faworytem jest lider rankingu i aktualny Mistrz Polski Seniorów – Paweł Warszawski, ale do walki włączy się na pewno Joanna Żuk oraz Kamil Rajnert.

W klasyfikacji juniorów na czele rankingu przed finałem znajduje się Aleksander Kadłubowski, ale tuż za nim miejsca na podium zajmują  zawodniczki klubu Dominanta Kicin – Aleksandra Grzybkowska i Zuzanna Burkert.

Grupa zawodników do 15 lat – juniorzy młodsi rywalizować będą w konkursie klasy CNC L. Tu szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski ma co najmniej 5 zawodników, ponieważ różnice punktowe są minimalne, podwójna liczba punktów, którą można zdobyć w finale powoduje, że rywalizacja będzie zacięta do samego końca.

Zapraszamy do Baborówka!

PROGRAM

Piątek, 28 września 2012:
8.45 – Ujeżdżenie CIC*, CNC L, finał PP WKKW juniorów młodszych
13.30 – Ujeżdżenie CIC**, CNC P
18.00 – Zakończenie

Sobota, 29 września 2012:
9.30 – Cross CNC L, finał PP WKKW juniorów młodszych, CNC P
12.30 – Pokazy i atrakcje
13.30 – Cross CIC**, CIC*
17.00 – Zakończenie

Niedziela, 15 lipca 2012:
9.30 – Skoki CNC L, finał PP WKKW juniorów młodszych, CNC P
13.00 – Pokazy
13.15 – Skoki CIC* - finał Pucharu Polski WKKW Juniorów
14.15 – Pokazy
15.00 – Skoki CIC** - finał Pucharu Polski WKKW Seniorów
16.15 – Ceremonia dekoracji i zakończenie imprezy

Zobacz zgłoszenia


Ostatnia eliminacja w Jaroszówce już za nami

3.09.2012

Galczynski_Pasja.JPGW dniach 01-02.09 na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz – Jaroszówka rozegrano ostatnią eliminację Pucharu Polski WKKW.

W klasie CIC* podwójne zwycięstwo odniósł Jacek Gałczyński, co pozwoliło mu przesunąć się w klasyfikacji generalnej seniorów na bardzo wysokie 3. miejsce. W najtrudniejszej klasie CIC** wystartowali liderzy kategorii seniorów – Joanna Żuk oraz Paweł Warszawski. Ostatecznie zwyciężył Warszawski, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera. Jednak walka o mistrzowski tytuł na pewno toczyć się będzie do ostatniego przejazdu podczas zbliżającego się finału w Baborówku (28-30.09.2012), ponieważ tam punkty będą liczone podwójnie, co daje realne szanse na zwycięstwo wszystkim jeźdźcom zajmującym czołowe lokaty. Do zmiany lidera doszło natomiast w kategorii juniorów młodszych. Świetny występ i zwycięstwo w klasie P zanotowała Weronika Knap na pożyczonym od bardziej utytułowanego i starszego brata wałachu Orsk – ten wynik pozwolił zawodniczce objąć fotel liderki przed finałem. W tej kategorii również walka o medale będzie bardzo zacięta, gdyż różnice punktowe wśród czołówki są bardzo małe. Zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów sprawiły, iż w tej kategorii nie zaszły znaczące zmiany. Czołówka polskich zawodników przygotowuje się do najważniejszego startu w sezonie na zgrupowaniu kadry, więc w Jaroszówce zawodników zajmujących wysokie lokaty z tej grupy wiekowej nie oglądaliśmy.

Podwójna liczba punktów, jaką zawodnicy mogą zdobyć podczas finału Pucharu Poslki WKKW sprawia, że ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w ostatni weekend września w Baborówku. Przed nami więc wielkie emocje, na które serdecznie zapraszamy!

Zobacz aktualne rankingi we wszystkich kategoriach


Finał w Baborówku coraz bliżej

Baborowko_logo.jpg

29.08.2012

W ostatni weekend września (28-30.09.2012 r.) na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się finał Pucharu Polski WKKW oraz Międzynarodowe Zawody w WKKW.

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, który składa z 5 eliminacji oraz finału, który odbędzie się właśnie w Baborówku. W ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizują w 3 kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi – do 15 lat, juniorzy – do 18 lat oraz w najtrudniejszej i zarazem najbardziej prestiżowej grupie seniorów. W trakcie sezonu zawodnicy zdobywali punkty podczas eliminacji, a walka o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji trwać będzie do samego końca, ponieważ w finale zawodnicy otrzymają podwójną ilość punktów do rankingu.

W ramach Międzynarodowych Zawodów WKKW jeźdźcy rywalizować będą w konkursach CIC** oraz CIC*, ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy L i P. Zapraszamy do zapoznania się propozycjami zawodów i informujemy, że termin zgłoszeń mija 12 września 2012 r.

Zobacz propozycje: CIC1,2 i CNC

 


Joanna_Zuk_Rabacja.jpgSkok w rankingu po eliminacji w Baborówku

16.07.2012

Kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach narodowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC* oraz CIC**, w którym jednocześnie walczono o tytuł mistrza Polski Młodych Jeźdźców.

W najważniejszym konkursie zawodów – CIC** zwyciężyła Joanna Żuk na Rabacji, niespodziewanie wyprzedzając drużynowego mistrza olimpijskiego – Andreasa Dibowskiego. Tym samym zdobyła 60 punktów i awansowała na drugie miejsce w rankingu seniorów. Na pozycji lidera w tej kategorii pozostaje nadal Paweł Warszawski, który w Baborówku nie startował.

W kategorii Juniorów, pod nieobecność dotychczasowej liderki Aleksandry Grzybkowskiej, na prowadzenie wysunął się kolejny raz  Aleksander Kadłubowski zdobywając 26 punktów.

Juniorzy Młodsi nie zdobywali punktów podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, natomiast w tej kategorii wiekowej rywalizowano tydzień wcześniej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Facimiechu. Miejsce pierwsze w tej grupie wiekowej zajmuje nadal Julia Elzanowska, drugie Mateusz Sarnecki, a trzecie Zuzanna Leśniak.

Niestety dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, iż kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW, która miała odbyć się w Sopocie w dniach 3-5.08.2012 została odwołana. Wszystkich zawodników i sympatyków Pucharu Polski WKKW zapraszamy na eliminację do Jaroszówki, która odbędzie się w dniach 01-02.09.2012.

Zobacz aktualny ranking


Baborowko_logo.jpgCoraz bliżej eliminacji Pucharu Polski w Baborówku

2.07.2012

To już czwarta okazja dla zawodników rywalizujących w ramach Pucharu Polski WKKW na zdobycie punktów do rankingu. Tym razem wielbiciele dyscypliny zjadą się do podpoznańskiego Baborówka na Festiwal Jeździecki (13-15 lipca).

Dodatkową atrakcją będzie przyjazd do Baborówka jednego z najlepszych zawodników WKKW na świecie - Andreasa Dibowskiego, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Niemiec. Wśród sukcesów utytułowanego reprezentanta Niemiec jest także złoty medal olimpijski drużynowo (Pekin 2008) oraz drużynowe mistrzostwo Europy z roku 2011 (Luhmühlen), a także udane występy w prestiżowych zawodach rangi Pucharu Świata.

Zobacz program


Bez zmian na pozycji lidera

25.06.2012

okladka_7.jpgPo zawodach w Białym Borze, gdzie oprócz międzynarodowych klas rozegrano kolejną kwalifikację Pucharu Polski, nie zmienił się lider w kategorii seniorów. Prowadzenie w rankingu utrzymał Paweł Warszawski, zwiększając jednak znacznie przewagę nad rywalami. Pod nieobecność Aleksandra Kadłubowskiego na pierwsze miejsce z trzeciego awansowała w juniorach Aleksandra Grzybkowska, natomiast wśród juniorów młodszych najbardziej konsekwentnie punkty do rankingu zbiera Julia Elzanowska.

Więcej o zmaganiach wkkwistów w Białym Borze przeczytać można w lipcowym numerze "Koni i Rumaków".

Aktualne rankingi Pucharu Polski znajdziesz tutaj

 


Kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW

25.05.2012

LOGO_BIALY_BOR.jpgDzięki nawiązanej współpracy z Centrum Szkolenia Jeździeckiego COVAL, III eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Białym Borze w dn. 22-24 czerwca 2012 r. To właśnie podczas Mistrzostw Polski Seniorów w WKKW oraz międzynarodowych zawodów w tej dyscyplinie zawodnicy będą rywalizować o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie seniorów, w której wszyscy najlepsi jeźdźcy wystartują w konkursie CIC***, który wyłoni jednocześnie zwycięzcę Mistrzostw Polski. Zaciętą walkę zapowiada złoty medalista z roku 2011, Paweł Spisak oraz aktualny lider Pucharu Polski WKKW Paweł Warszawski. Wiadomo, że „ściany wspierają gospodarzy”, dlatego do grona faworytów zaliczyć należy Kamila Rajnerta reprezentującego klub CSJ COVAL Biały Bór. Do rywalizacji o punkty Pucharu Polski WKKW na pewno włączy się Łukasz Kaźmierczak, startujący na początku sezonu poza granicami Polski oraz ubiegłoroczny srebrny medalista Mistrzostw Polski i aktualny wicelider Pucharu Marcin Michałek.

Ponadto zawodnicy będą zdobywać punkty w konkursach CIC** oraz CIC*, w tym ostatnim wystartuje zapewne spora grupa juniorów przygotowująca się mistrzostw Europy w tej grupie wiekowej, które w tym roku odbędą się w Strzegomiu.

Zapraszamy do Białego Boru w dn. 22-24 czerwca oraz na stronę www.ppwkkw.pl


Aktualne rankingi5O1Y4892.JPG

16.05.2012

Udany start w Racocie oraz nieobecność dotychczasowego lidera klasyfikacji - Kamila Rajnerta podczas drugiej eliminacji pozwoliły wysunąć się Pawłowi Warszawskiemu na pierwszą pozycję w rankingu Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Na drugim miejscu plasuje się również zawodnik KJ Gabon Walewice - Marcin Michałek. Wśród juniorów wysoką formę utrzymuje pierwszy w rankingu Aleksander Kadłubowski. Sporą przewagę nad pozostałymi zawodnikami w swojej kategorii zyskała juniorka młodsza Julia Elzanowska, obejmując pierwszą lokatę w rankingu z przewagą 27 punktów nad drugą w klasyfikacji Wiktorią Knap (ZKS Drzonków).

Zobacz rankingi po II eliminacji:

Seniorzy

Juniorzy

Juniorzy młodsi


Kolejne punkty rozdane w Racocie5O1Y4566.JPG

13.05.2012

Zwycięstwem Marcina Michałka na Magnolii zakończyła się rywalizacja w CNC** w Racocie, gdzie zawodnicy mieli okazję zdobyć kolejne punkty do rankingu Pucharu Polski w WKKW. Zawodnik KJ Gabon Walewice nie dał sobie odebrać prowadzenia, które objął po pierwszym dniu, uzyskując drugi wynik w ujeżdżeniu (67,94%) i 4 p.k. za zrzutkę na parkurze. W CNC* triumfowała Joanna Żuk na klaczy Madera, natomiast w klasie P nie miała sobie równych młodsza z sióstr Elzanowskich - Julia na Spinway Memento.

Problemy podczas krosu i w efekcie rezygnację na Barycie w jednej gwiazdce, Paweł Spisak powetował sobie w klasie L startując na Stronie II. Zdeklasował rywali zwyciężając z wynikiem 36,8 p.k. - drugi w tej klasie Paweł Warszawski na Frontierze uzykał notę końcową 50,5 p.k.

W LL najlepszy był zawodnik LKS Białka, Artur Gierlicz na Erebusie.

Wyniki końcowe - Racot

Zobacz naszą galerię z niedzielnej próby terenowej

Po pierwszym dniu rywalizacji

12.05.2012

Po pierwszym dniu, w którym zawodnicy rywalizowali w ujeżdżeniu i skokach, prowadzenie objęli: Marcin Michałek na Magnolii w CNC**, Marta Dziak-Gierlicz i Rabat (CNC*) oraz juniorka młodsza Julia Elzanowska na Spinway Memento (klasa P). W klasie L najlepszy wynik po 2 próbach osiągnął Paweł Spisak na Stronie II, a w LL -  ten sam rezultat zanotowali juniorzy młodsi: Zofia Pogodzińska na Faworku i Kacper Bacia na Jowiszu.
W niedzielę zawodników czeka rywalizacja na trasie krosu - początek zawodów o godz. 9.00.
Zapraszamy do galerii z próby terenowej na naszym Facebooku: www.facebook.com/KonieiRumaki

Wyniki po pierwszym dniu

Listy startowe - niedziela

Galeria - próba terenowa


Kolejny etap - Racot

11.05.2012

Już w najbliższy weekend (12-13 maja 2012) na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się druga eliminacja Pucharu Polski w WKKW. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz.9 konkursem skoków w klasie LL i P. Najliczniej obsadzoną klasę L przewidziano na 11.15, wystartuje w niej 65 zawodników. Konkurs nr 4 (CNC*) zaplanowano na 12,15, a CNC** na 16.30. Dziś również próba ujeżdżeniowa.

W Racocie nie zobaczymy Kamila Rajnerta, który po pierwszych eliminacjach, jakie miały miejsce w Sopocie (27-29 kwietnia) objął prowadzenie w rankingu Pucharu Polski w WKKW.

Aktualne wyniki oraz galeria zdjęć na naszej stronie i Facebooku.

Zobacz listy startowe (skoki i ujeżdżenie) tutaj

Zobacz propozycje tutaj


I Eliminacja Pucharu Polski WKKW - Sopotlogo_PPWKKW_RGB.jpg

1.05.2012

W ostatni weekend kwietnia na terenie Hipodromu Sopot przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w dwóch konkursach krajowych (klasa P i L).

W kategorii Seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zajął 3. miejsce konkursie CIC**.

W konkursie CIC* najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem został Aleksander Kadłubowski na koniu Devin du Maury (4 miejsce) i to on został liderem Pucharu Polski WKKW w kategorii Juniorów.

Juniorzy Młodsi natomiast zdobywali punkty w konkursach krajowych, w  klasie L miejsce 7. zajęła Wiktoria Knap, reprezentująca ZKS Drzonków, co pozwoliło jej na objęcie pierwszego miejsca w rankingu Pucharu Polski WKKW w kategorii Juniorów Młodszych.

Kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie w najbliższy weekend (12-13 maja 2012) na terenie Stadniny Koni Racot. Miesięcznik "Konie i Rumaki" jest partnerem medialnym cyklu.

Zobacz wyniki: seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi

Zapraszamy na oficjalną stronę Pucharu Polski WKKW: www.ppwkkw.pl