lipiec-wrzesień 2013

rss
Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Skokach przez Przeszkody - listy startowe

2013-09-20

Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi Mistrzostw Warszawy i Mazowsza 20-22.09.2013

Zobacz listy

Międzynarodowe Zawody Konne Vienna Masters 2013

2013-09-19

F3.jpegTo już kolejna edycja Międzynarodowych Zawodów Konnych - Global Champions Tours w sercu austriackiej stolicy. Wiedeński Plac Ratuszowy zapełni się w ostatnie dni lata pięknymi końmi, doskonałymi jeźdźcami oraz publicznością spragnioną emocji sportowych.

W dniach 19.-22. września 2013 r. Wiedeń stanie się obok Londynu, Cannes, Monte Carlo i Szanghaju miejscem rywalizacji o tytuł „Global Champion” oraz głównej nagrody pieniężnej 600.000 EUR.

27 z 30 najlepszych światowych zawodników w skokach zapowiedziało swój udział w imprezie i to nie tylko ze względu na wysoką pulę nagród lecz ze względu na jedyne w swoim rodzaju kulisy areny, którymi jest wiedeński Ratusz. Start zapowiedzieli m.in. złoty medalista olimpijski z Londynu Steve Guerdat i były mistrz Europy Rolf-Göran Bengtsson oraz aktualny mistrz Europy Roger Yves Bost.

W ciągu czterech dni zawodów zaprezentuje się blisko 260 koni i ponad 130 jeźdźców, którzy uczestniczyć będą w kilkunastu konkursach. Organizatorzy przygotowali również program towarzyszący zawodom. To liczne pokazy skoków, sztuki ujeżdżania, występy legendarnej Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej oraz liczne atrakcje dla dzieci. W czwartek, piątek i sobotę do godziny 14.00-tej wstęp jest bezpłatny, a mnóstwo wrażeń gwarantowanych.

Bliższe informacje na stronie: www.viennamasters.at

Starty Polaków w najbliższy weekend

2013-09-19

W najbliższy weekend najbardziej prestiżową imprezą, na której zaprezentują się reprezentanci Polski będą Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Skokach przez Przeszkody, odbywające się w belgijskim Lanaken. Biało-Czerwoni wystartują w imprezie w 4-osobowym składzie.

Poniżej prezentuję starty reprezentantów Polski w nadchodzący weekend.

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Skokach przez Przeszkody (Lanaken, Belgia), www.zangersheide.com:

1. Jacek Bobik z koniem Contendros

2. Jan Bobik z koniem Farmer

3. Przemysław Konopacki z koniem Nevados S

4. Grzegorz Kubiak z koniem Denetor

Międzynarodowe Zawody WKKW CIC2*/CIC1* (Varsseveld, Holandia), www.hippischfestijn.nl:

CIC2*:

1. Jacek Jeruzal z koniem Flandid 2

CIC1*:

1. Jacek Jeruzal z koniem Carina 522ia

Mistrzostwa Polski w Podkuwaniu Koni

2013-09-19

W Jaszkowie w terminie 04-06.10.2013 odbędą się Mistrzostwa Polski w podkuwaniu koni, na które wszystkich serdecznie zapraszamy

Program mistrzostw

Zawody i 14. Hubertus w Stajni ISKRA - Sztumskie Pole

2013-09-18

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu oraz Stajnia ISKRA

pragną poinformować o zbliżających się obchodach dnia św. Huberta oraz

Towarzyskich Zawodach w skokach przez przeszkody.

Zobacz propozycje

Kamila Kart brązową medalistką Mistrzostw Europy!

2013-09-16

Miniony weekend obfitował w bardzo dobre wyniki reprezentantów Polski na arenach jeździeckich! Największy sukces odniosła Kamila Kart, która w czeskiej miejscowości Most zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Sportowych Rajdach Konnych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również młodzi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców WKKW we francuskim Haras de Jardy, zajmując w klasyfikacji drużynowej kolejno 6. i 5. miejsce.

Podczas rozgrywanych w dniach 12-15 września br. Mistrzostw Europy w Sportowych Rajdach Konnych ze znakomitej strony pokazała się reprezentantka Polski – Kamila Kart. Zawodniczka startująca na klaczy Raila de Sables wywalczyła w czeskiej miejscowości Most brązowy medal europejskiego czempionatu! Kamila Kart, na co dzień trenująca w Emiratach Arabskich należy do ścisłej światowej czołówki w Sportowych Rajdach Konnych.

W oficjalnym zestawieniu FEI Open Riders World Endurance Ranking sklasyfikowana jest na czwartym miejscu, a przez długi czas była nawet liderką światowego rankingu.

Bardzo udany występ zanotowali również młodzi polscy zawodnicy występujący na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Podczas zawodów rozgrywanych we francuskim Haras de Jardy, Biało-Czerwoni ukończyli rywalizację drużynową w kat. Młodych Jeźdźców na 5. pozycji, natomiast w kat. Juniorów reprezentanci Polski zajęli 6. miejsce. Biało-Czerwoni w pokonanym polu zostawili tak znakomite drużyny jak Niemcy, Szwecja czy Holandia w kat. Młodych Jeźdźców oraz jedną z potęg WKKW – Wielką Brytanię, w kat. Juniorów.

– Sukcesy Kamili i naszych Juniorów oraz Młodych Jeźdźców w Jardy, a także wcześniejsze dwa złote medale zdobyte podczas Mistrzostw Europy Młodych Powożących i Juniorów w Powożeniu, dobitnie pokazują, że nie powinniśmy zapominać o żadnej z dyscyplin jeździeckich, olimpijskich czy nieolimpijskich. Wyniki Reprezentantów Polski mówią same za siebie, a kolejne sukcesy są ogromnym powodem do dumy dla całego środowiska – powiedziała Joanna Gębarowska, Dział Sportu Polskiego Związku Jeździeckiego.

W miniony weekend nie zabrakło również emocji na krajowych hipodromach. We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Ujeżdżeniu, rozgrywane w ramach Międzynarodowych Zawodów CDI-W. Kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Milczarek dosiadająca konia Ekwador, która w świetnym stylu wywalczyła złoty medal. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Żaneta Skowrońska na koniu Salmag With You, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Łukasik dosiadająca konia Stella Pack Ganda.

XII Mistrzostwa Polski oraz III Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździe western

2013-09-16

plakat_MALY.jpgWrocław zaprasza od 20 do 22 września 2013 na XII Mistrzostwa Polski w jeździe western, których organizatorem jest Polska Liga Western i Rodeo i Wrocławski Tor Wyscigów Konnych Partynice. Atrakcji dla uczestników i widzów nie zabraknie! W programie oprócz 23 konkursów Mistrzostw Polski przewidziany jest konkurs Reining Jackpot. Imprezą towarzyszącą są III Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździe western.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski w jeździe western objął Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz. Patronami medialnymi mistrzostw Polski są Polsat Sport, Superstacja oraz Radio Wrocław.

Po emocjach sportowych zapraszamy w sobotę od 20.00 do salonu na terenie miasteczka Jack’s City na wieczorna zabawę.

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na Partynice!

Pozostałe informacje na stronie : http://www.plwir.pl/