Lipcowy numer miesięcznika "Konie i Rumaki"

 

Okladka_lipiec.jpg

Czerwiec minął pod znakiem międzynarodowych skoków. W sopockim CSIO najważniejsze konkursy wygrywali goście, w Poznaniu dużą niespodziankę sprawił Wojciech Dahlke, pokonując w Grand Prix aktualnego wicemistrza świata – Abdullaha Al Sharbatly’ego. Radość publiczności i naszego zawodnika z takiej wygranej była ogromna, chociaż Polak okazał się lepszy zaledwie o setne sekundy.

Zgodnie z zapowiedzią, wprowadzamy nieco zmian w zawartości „Koni i Rumaków”. Na początek postanowiliśmy przywrócić znane Czytelnikom działy. I tak w „Jeździectwie Naturalnym” publikujemy wywiad z przedstawicielką szkoły Aleksandra Nevzorova – Kariną Bjerremann, która przyjechała do Polski na zaproszenie Iwony i Piotra Chamskich – twórców „Koniopozytywnych”. Prowadzona przez tę dwójkę pasjonatów Stajnia Czerniec to centrum alternatywnej wiedzy o koniach. Niezwykłe warsztaty „W przyjaźni z koniem” i seminarium „Rewolucja w jeździectwie” z udziałem Bjerremann to tylko niektóre propozycje tej spółki, działającej z myślą o poprawianiu warunków bytowych koni.

Nowością na łamach miesięcznika jest cykl „Akademia KiR” – to dział stworzony głównie z myślą o początkujących jeźdźcach. Na wykładach w naszej „Akademii” będziemy przybliżać podstawy jazdy konnej, wyjaśniać wątpliwości związane z treningiem oraz wspierać fachową wiedzą adeptów sztuki jeździeckiej. Zaczynamy od fragmentu kultowej dla niektórych książki Anthony’ego Paalmana „Jeździectwo – skoki przez przeszkody”, której wznowienie właśnie ukazało się na rynku nakładem Wydawnictwa Galaktyka.